اچ ام دی پتنت طراحی نوکیا X5 (5.1 پلاس) و هدفون Pro Wireless را ثبت کرد

nokia-5.1-Plus-featured

اچ ام دی گلوبال تا کنون در دفتر اتحادیه‌ مالکیت معنوی اروپا (EUIPO) طرح های بسیاری را ثبت کرده و سعی می کند حقوق طراحی هر دستگاه جدیدی که معرفی می کند را برای خود محفوظ نگه دارد. حالا شاهد اضافه شدن دو پتنت طراحی دیگر به مجموعه پتنت های اچ ام دی در EUIPO هستیم.

به نظر می رسد اچ ام دی قصد دارد حقوق تمام دستگاه ها و سرویس های جدیدی که معرفی می کند را برای خود حفظ کند و جلوی کپی برداری شرکت های دیگر از آنها را بگیرد. نوکیا X5 (5.1 پلاس) یکی از گوشی های نسبتا جدید این شرکت است که از همان زبان طراحی کلی گوشی های سری X بهره می برد. در تاریخ ۱۵ اکتبر EUIPO پتنت طراحی HMD برای نوکیا X5، که در سطح جهانی با نام نوکیا ۵٫۱ پلاس شناخته می شود، را ثبت و به طور کامل منتشر کرده است. البته در اسناد نامی از گوشی وجود ندارد، ولی از روی بریدگی عریض نمایشگر و طراحی ماژول دوربین و محل فلش دوربین به راحتی می توان تشخیص داد این گوشی همان نوکیا X5 است.

اچ ام دی پتنت طراحی نوکیا X5 (5.1 پلاس) و هدفون Pro Wireless را ثبت کرد 1

این پتنت دارای شماره ۰۰۵۲۵۶۷۴۰-۰۰۰۱ بوده و در تاریخ ۱۴ مارس به EUIPO فرستاده شده است. طراح این گوشی Yamn Chau، طراح سابق نوکیا و مایکروسافت که همچنین در موتورولا و مایکرومکس نیز سابقه فعالیت دارد عنوان شده است.

اچ ام دی پتنت طراحی نوکیا X5 (5.1 پلاس) و هدفون Pro Wireless را ثبت کرد 2

در کنار نوکیا X5، اچ ام دی همچنین پتنت طراحی هدفون جدید خود را نیز ثبت کرده است. هدفون نوکیا Pro wireless headphones که به نوعی جانشین Active headphones به شمار می آید، در تاریخ ۱۴ فوریه به EUIPO ثبت شده و اسناد پتنت آن در تاریخ ۱۱ اکتبر به طور کامل منتشر شده است. شماره طراحی این پتنت ۰۰۴۷۰۷۷۲۷-۰۰۰۱ بوده و طراح آن Kevin Depape است

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *