اچ ام دی مرکز تحقیق و توسعه نوکیا موبایل در چین را افتتاح می کند؛ رقابت جدی با برندهای چینی

Nokia Mobile Global Future Lab

دیروز HMD Global در یک رویداد اختصاصی در چین، اولین دستگاه خود از سری نوکیا X را با نام نوکیا X6 معرفی کرد، ولی این رویداد تنها به رونمایی از گوشی جدید این شرکت اختصاص نداشت، بلکه مدیران این شرکت فنلاندی همچنین برخی اطلاعات جالب در مورد این شرکت را نیز به اشتراک گذاشتند، از جمله اینکه اچ ام دی در این ماه یک مرکز تحقیق و توسعه جدید را افتتاح خواهد کرد.

این مرکز که اچ ام دی وعده‌ی افتتاح آن را داده، Nokia Mobile Global Future Lab نام دارد و در شنژن چین راه اندازی خواهد شد. اچ ام دی در حال حاضر یک دفتر در چین دارد و آلبرتو مترون، نایب رییس این شرکت برای منطقه اروپای مرکزی و شرقی در مصاحبه با Nokiamob گفته که افراد به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته در حال کار روی دستگاه های جدید هستند. نکته جالب این است که مقر هواوی در شنژن قرار داد و همچنین بزرگترین کارخانه فاکسکان نیز در این منطقه واقع شده است.

مرکز تحقیق و توسعه جدید نوکیا موبایل در چهار حوزه کلیدی تمرکز خواهد کرد:

  • ۵G
  • عکس برداری
  • مواد و فرآیندهای تولید
  • تجربه کاربری موبایل آینده

اچ ام دی مرکز تحقیق و توسعه نوکیا موبایل در چین را افتتاح می کند؛ رقابت جدی با برندهای چینی 1

کوالکام پیش از این اعلام کرده بود که اچ ام دی از جمله شرکت هایی است که از چیپست های ۵G آنها در گوشی های آینده خود استفاده خواهند کرد و ۵G فرصت های جدیدی برای مصارف رسانه ها، مانند واقعیت مجازی یا انجام بازی های موبایل با اتصال مشابه فیبر را به ارمغان خواهد آورد. تمرکز بر فرآیندهای تولید و مواد جدید چیزی است که مدیران اچ ام دی بارها تاکید کرده اند و ما در حال حاضر شاهد طیف وسیعی از مواد مختلف و فرآیندهای تولید متنوع به کار گرفته شده در سراسر مجموعه محصولات نوکیا هستیم. تجربه کاربری موبایل آینده احتمالا یکی از مهمترین حوزه های آینده به شمار می آید که مربوط به تعامل با گوشی های هوشمند است. همه ما می دانیم که صفحه نمایش لمسی موجب یک انقلاب در بازار گوشی های موبایل شد و حالا همه شرکت های مهم در حوزه گوشی های موبایل در جستجوی “چیز بزرگ بعدی” برای تعامل انسان با دستگاه های موبایل هستند.

اما مهمترین بخش، تمرکز روی حوزه عکس برداری یا دوربین است که همه طرفداران و مشتریان نوکیا به دنبال آن هستند. هر کس که گوشی های نوکیا ۸۰۸ PureView، نوکیا لومیا ۱۰۲۰ و سایر گوشی های لومیا با دوربین های استثنایی در هر رده قیمتی را به یاد می آورد، می داند که روزگاری نام نوکیا مترادف با دوربین های منحصر به فرد بود. گوشی های جدید نوکیا در بخش دوربین با این که عملکرد خوبی دارند ولی هنوز منحصر به فرد نیستند، هر چند که نسبت به سال گذشته به وضوح پیشرفت داشته اند. بنابراین یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه که روی دوربین تمرکز داشته باشد، ضروری به نظر می رسد!

اچ ام دی مرکز تحقیق و توسعه نوکیا موبایل در چین را افتتاح می کند؛ رقابت جدی با برندهای چینی 2

تیم اچ ام دی در شنژن با سایر تیم های تحقیق و توسعه این شرکت در هلسینکی (فنلاند) و لندن در توسعه دستگاه های آینده و تحقیق در زمینه فناوری های جدید هماهنگ خواهد شد.

به نظر می رسد اچ ام دی حتی اهداف بزرگتری را دنبال می کند، به طوری که آنها همچنین خاطر نشان کردند که چین یک بازار رقابتی است، اما آنها آماده رویارویی مبارزه با بزرگ ترین برندهای محلی موجود در این کشور هستند. ما در حال حاضر با نوکیا X6 شاهد یک استراتژی تهاجمی تر هستیم. این دستگاه به طور عمدی از ۲ هفته قبل از رونمایی به نمایش گذاشته شد و توجهات زیادی را به سوی خود جلب کرد. این دستگاه دارای یک بریدگی در نمایشگر خود است که ویژگی رایج و تحریک کننده‌ی این روزهای دنیای موبایل شده که مشتریان چینی آن را دوست دارند و همچنین مشخصات چشمگیر و قیمت بسیار خوبی دارد.

اچ ام دی مرکز تحقیق و توسعه نوکیا موبایل در چین را افتتاح می کند؛ رقابت جدی با برندهای چینی 3

به طور کلی، به نظر می رسد که روز گذشته مردم چین یک رویداد بسیار جالب را تجربه کرده اند. یک دستگاه جدید برای آنها معرفی شد و اچ ام دی برنامه هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد تعهد این شرکت به بازار چین افزایش یافته است. مرکز تحقيق و توسعه جديد در چين بسيار مورد استفاده قرار خواهد گرفت، چرا که اچ ام دی کار آن را از صفر شروع کرده و آنها می تواند در گام اول برای ایجاد يک شرکت پايدار، تمام بلوک ها را در جای مناسب قرار دهند! برای انجام این کار زمان لازم است و تا کنون بازار صبورانه منتظر محصولات جدید نوکیا بوده است. رویداد بعدی معرفی گوشی های جدید نوکیا در ۲۹ مِی در مسکو برگزار خواهد شد.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *