اچ ام دی سورس کد کرنل گوشی نوکیا ۲٫۱ را منتشر کرد

nokia_2.1_front

HMD از چند ماه قبل شروع به انتشار سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی خود کرد و حالا سورس کد کرنل یکی از جدیدترین دستگاه های این شرکت، یعنی نوکیا ۲٫۱ نیز توسط آنها منتشر شده است. اچ ام دی هنوز سورس کد کرنل تمام گوشی های عرضه شده را منتشر نکرده، ولی این لیست به مرور در حال تکمیل است و دستگاه های بیشتری به آن اضافه می شوند. در کنار نوکیا ۲٫۱ که اکنون به این لیست اضافه شده، در حال حاضر سورس کد کرنل برای نوکیا ۱، نوکیا ۲٫۱، نوکیا ۳، نوکیا ۳٫۱، نوکیا ۶ و نوکیا ۸ نیز در دسترس است.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان به کاربران اجازه نمی دهد که قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را باز کنند.

در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷، یوهو سارویکاس و میکو جاکولا از مدیران اچ ام دی در یک مکالمه توییتری اعلام کردند که این شرکت قصد دارد بوت لودر گوشی های نوکیا را باز کند. البته مدیران این شرکت گفته بودند که باز کردن قفل بوت لودر از برنامه های بلند مدت آنها خواهد بود، به این معنی که آنها قصد دارند این کار را انجام دهند، اما ابتدا باید کارهای مهمتری انجام شود.

انتظار می رود در آینده، اچ ام دی سورس کد کرنل گوشی های بیشتری را در وب سایت خود در دسترس قرار دهد و به مرور این مجموعه را تکمیل کند.

صفحه رسمی سورس کد گوشی های نوکیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *