اچ ام دی سورس کد کرنل نوکیا ۳٫۱ را پیش از عرضه آن منتشر کرد!

Nokia 3.1-000

اچ ام دی گلوبال مدتی است که روند انتشار سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی نوکیا را آغاز کرده و تا کنون شاهد انتشار سورس کد گوشی های گوشی های نوکیا ۶، نوکیا ۱، نوکیا ۸ و نوکیا ۳ از سوی این کمپانی بوده ایم. حالا این شرکت سورس کد گوشی جدید نوکیا ۳٫۱ را نیز به این مجموعه اضافه کرده است.

این اقدام اچ ام دی بسیار شگفت انگیز است، زیرا نوکیا ۳٫۱ تنها همین چند روز پیش معرفی شد و هنوز در هیچ کجای دنیا قابل خرید نیست. روند رایج به این شکل است که تولیدکنندگان گوشی های هوشمند معمولا در عرض یک یا دو ماه پس از عرضه گوشی جدید خود، سورس کد آن را منتشر می کنند.

سورس کد کرنل، تمام تعاملاتی را که ما با گوشی های هوشمند انجام می دهیم را مدیریت می کند و به طور عامیانه، به عنوان یک لینک اتصال بین سخت افزار و نرم افزار عمل می کند. بر خلاف ویندوز و iOS، سورس کد کرنل اندروید معمولا در دسترس است و به گروه های توسعه دهنده مختلف اجازه می دهد که بتوانند به راحتی رام هایی سفارشی مبتنی بر AOSP توسعه دهند.

انتظار می رود در آینده، اچ ام دی سورس کد کرنل گوشی های بیشتری را در وب سایت خود در دسترس قرار دهد و به مرور این مجموعه را تکمیل کند.

صفحه رسمی سورس کد گوشی های نوکیا

منبع :
NOKIAPOWERUSER

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *