اچ ام دی سورس کد کرنل نوکیا ۳ را نیز منتشر کرد

Nokia-3-copper-1

اچ ام دی مدت ها پیش وعده داده بود که سورس کد کرنل (کد منبع هسته) گوشی های اندرویدی خود را منتشر خواهد کرد. مدتی قبل این شرکت سرانجام این کار را شروع کرد و سورس کد کرنل گوشی های نوکیا ۶، نوکیا ۱ و نوکیا ۸ را به صورت رسمی در وب سایت خود در دسترس قرار داد. حالا باخبر شدیم که این شرکت سورس کد کرنل نوکیا ۳ را نیز به طور رسمی منتشر کرده است.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان به کاربران اجازه نمی دهد که قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را باز کنند. این موضوع روی مزایای در دسترس بودن سورس کد کرنل برای توسعه دهندگان به شدت تاثیر می گذارد، اما احتمالا این تنها یک شروع است و این شرکت در آینده بوت لودر گوشی های اندرویدی نوکیا را نیز آنلاک خواهد کرد.

طبق رویه ای که در هفته های اخیر مشاهده شده، انتظار می رود در روزهای آتی، اچ ام دی سورس کد کرنل گوشی های بیشتری را در وب سایت خود در دسترس قرار دهد و به مرور این مجموعه را تکمیل کند. همان طور که گفته شد در حال حاضر سورس کد کرنل گوشی های نوکیا ۱، ۳، ۶ و ۸ در دسترس توسعه دهندگان قرار دارد.

صفحه رسمی سورس کد گوشی های نوکیا

دیدگاه ها

  • Doctor ۲۸/۰۲/۱۳۹۷ :: ۱۱:۴۶

    سلام دوستان مای نوکیایی ، کسی اطلاع داره که باگ مولتی تسکینگ نوکیا ۵ تو نسخه های جدید کامل برطرف شده ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *