IDC: اچ ام دی ۵۹٫۲ میلیون گوشی ساده نوکیا در سال ۲۰۱۷ فروخته است

IDC-HMD-Global-for-2017

تحلیلگر موسسه IDC، فرانسیسکو جرونیمو از طریق توییتر اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته که نشان می دهد اچ ام دی در سال ۲۰۱۷ موفق شده ۵۹٫۲ میلیون گوشی ساده یا فیچرفون را به بازار عرضه کند. این موضوع بعد از آن رخ داد که Counterpoint Research نیز ساعاتی قبل تعداد دقیق فروش دستگاه های نوکیا برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد.

بر اساس آمارهای منتشر شده، در اولین سال عملیاتی، اچ ام دی توانسته روند بازار گوشی های ساده را تغییر دهد و فروش گوشی های نوکیا را دوباره به مسیر رشد بازگرداند. در سال ۲۰۱۷ اچ ام دی ۵۹٫۲ میلیون گوشی ساده را به فروش رسانده، که رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ داشته است، زمانی که تنها ۳۵ میلیون گوشی با این برند به فروش رفته بود.

برند نوکیا ثابت کرده است که در میان کاربران گوشی های ساده استوار است. اچ ام دی گلوبال که اکنون مجوز استفاده از نام نوکیا را در اختیار دارد، توانسته در ۱۲ ماه نخست فعالیت خود به دومین تولید کننده بزرگ در این حوزه در سال ۲۰۱۷ تبدیل شود. این شرکت در اروپا، اکنون رهبر بازار است.

— Francisco Jeronimo (@fjeronimo) February 12, 2018

خبر خوب این است که در اروپا، اچ ام دی گلوبال بزرگترین سازنده گوشی های ساده در سال ۲۰۱۷ بوده است، در حالی که در سطح جهانی، این شرکت دومین تولید کننده بزرگ این دستگاه ها به شمار می رود. جالب است بدانید که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، اچ ام دی بیشترین تعداد گوشی های ساده (۲۰٫۷ میلیون) را در سراسر جهان به بارار عرضه کرده است، اما این تعداد هنوز به اندازه کافی زیاد نبوده که بتواند این شرکت را به جایگاه اول برساند.

بر اساس آمار IDC، به طور کلی در سال ۲۰۱۷ اچ ام دی گلوبال حدود ۸٫۷ میلیون گوشی هوشمند نوکیا و تقریبا ۶۰ میلیون و یا به طور دقیق تر، ۵۹٫۲ میلیون گوشی ساده با نام نوکیا را در سطح جهان به فروش رسانده است. طبق این آمار، ۶۷٫۹ میلیون گوشی نوکیا در سال ۲۰۱۷ فروخته شده است، که برای سال اول نتیجه بسیار چشمگیری محسوب می شود. با توجه به آمار فروش بسیار خوب این شرکت در ماه های اخیر، انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ ما شاهد بازگشت چشمگیرتر نوکیا به بالای فهرست برترین فروشنده های گوشی موبایل در جهان باشیم.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *