جانشین چینی گوشی اسطوره ای نوکیا E7 با نام Livermorium F (x) در راه است؟!

Functions-is-key-readyfx

نوکیا پیشینه بسیار عظیمی در رابطه با ساخت گوشی های QWERTY دارد، به ویژه آن دسته از دستگاه های کسب و کار محور که تحت نام “Nokia Communicator” وارد بازار می شدند. هنوز هم افرادی هستند که دوست دارند دستگاهی لمسی با صفحه کلید QWERTY در زیر صفحه نمایش داشته باشند. آخرین گوشی نوکیا با نین مشخصاتی، نوکیا E7 بوده، ولی نوکیا از زمان بازگشت مجدد خود تا به امروز، دستگاهی با چنین مشخصاتی معرفی نکرده است.

بر اساس جدیدترین گزارش ها، یک شرکت به نام Livermorium در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند کشویی QWERTY مدرن است، که شباهت زیادی به نوکیا E7 دارد. نه تنها در مکانیزم کشویی مشابه، بلکه همچنین برخی از مهندسانی که در پروژه نوکیا E7 اصلی نیز کار می کرده اند با Livermorium برای توسعه دستگاهی که آنها آن را F (x) نامیده اند همکاری دارند.

در صفحه رسمی این گوشی “readyfx.com“، ما می توانیم یک طرح از F (x) به همراه متن “Function is key” را مشاهده کنیم. در ریاضیات، F (x) به عنوان “تابعی از x” خوانده می شود، بنابراین مشاهده می شود که به خوبی به مهم ترین ویژگی این گوشی (یعنی عملکرد صفحه کلید) در نام آن اشاره شده است.

جانشین چینی گوشی اسطوره ای نوکیا E7 با نام Livermorium F (x) در راه است؟! 1

عکس هایی از نمونه های اولیه F (x) منتشر شده است، از جمله عکس هایی از صفحه کلید QWERTY و یک مقایسه با نوکیا E7 و نوکیا N950 (نسخه توسعه دهنده نوکیا N9 به همراه صفحه کلید). تا آنجا که ما می دانیم، این عکس ها به مشترکین خبرنامه Livermorium که می خواهند روند پیشرفت این گوشی را دنبال کنند ارسال می شوند. این گوشی که در عکس ها مشاهده می شود بسیار جذاب است و به نظر می رسد صفحه کلید قابل توجهی داشته باشد.

به هر حال، رونمایی از Livermorium F (x) برای سه ماهه اول ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده است، بنابراین ما باید به زودی چیزهای بیشتری درباره این محصول بشنویم. با این حال ما دوست داریم HMD Global نیز در احیا و به روز رسانی این گوشی های اسطوره ای نوکیا تلاش بیشتری کند و ما شاهد چنین دستگاه هایی از سوی فنلاندی ها باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • nooshzad ۲۰/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۱:۱۴

  مشکل ورود به سایت رو رفع کنید لطفاً ،هر بار باید این کادر رو پر کرد

 • Hooman ۲۰/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۲:۳۴

  واقعا اچ ام دي قلب طرفداراي از دست رفته ي نوكيا رو يكي يكي داره برميگردونه

  اين مهندسي و ريسك پذيري اش واقعا خارق العاده اس

  اگر عرضه بشه قطعا ميخرم اش…

 • Hooman ۲۰/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۲:۴۱

  اي بابا من از ذوق تند تند خوندم

  اينكه اچ ام دي نيست اصن….

  كاش نوكيا اينجور گوشي اي ميزد
  هنوز حسرت اينو دارم كه يك گوشي مدرن كه حس دست گرفتن نوكيا ان۹۰۰ و ان۹۷ و اي۷ رو بده داشته باشم، اغلب دوستان با كيبرد هاي اينا كار نكردن نميدونن چه حس عالي و خاصي دارن، حتي e6 هم عالي بود، حتي بلك بري كه دارم اون حسو نميتونه زنده كنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *