احتمالا تولید گوشی های نوکیا در آرژانتین از سر گرفته خواهد شد!

Nokia-lineup2018-back

یک گزارش از آرژانتین نشان می دهد که اچ ام دی گلوبال در حال آماده شدن برای بازگرداندن دوباره‌ی گوشی های نوکیا به بازار آرژانتین است. گوشی های نوکیا هنوز هم در آرژانتین به خوبی در میان مردم به رسمیت شناخته می شوند، هرچند مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ رسما از بازار این کشور خارج شد و از آن زمان گوشی های جدید نوکیا در این منطقه در دسترس نبودند. حالا به نظر می رسد به زودی ممکن است این روند تغییر کند، چرا که iProfesional.com گزارش داده که اچ ام دی علاقه مند به تولید محلی محصولات نوکیا است.

این گزارش نشان می دهد که هر دو شرکت نوکیا و شیائومی در حال مذاکره با شرکای محلی برای شروع تولید/مونتاژ گوشی های خود در منطقه Tierra del Fuego، که با نام “سرزمین آتش” نیز شناخته می شود و در جنوب آرژانتین واقع است، هستند. در سال ۲۰۱۲، نوکیا ۴٫۳ میلیون گوشی در آرژانتین تولید کرده بود که ۳۲ درصد از سهم بازار محلی را شامل می شد، بنابراین اگر اچ ام دی بخواهد دوباره سهم خود در بازار آمریکای جنوبی را پس بگیرد، تولید محلی دستگاه ها موضوعی غیرمنتظره نیست.

مدیرانی از اچ ام دی و شیائومی در هفته های اخیر به آرژانتین سفر کرده اند تا با شرکا مذاکره کنند و از مکان های بالقوه تولید بازدید به عمل بیاورند. هر دو شرکت نوکیا و شیائومی با فاکسکان به عنوان شریک تولید دستگاه های خود همکاری دارند، بنابراین اگر فاکسکان در این معامله دخالت داشته باشد، جای تعجبی ندارد.

دلیل اینکه تولید محلی در آرژانتین محبوب است، نرخ بالای مالیات برای دستگاه های وارداتی است. در سال ۲۰۱۷، ۱۰٫۶ میلیون گوشی در آرژانتین تولید شده، در حالی که تنها در حدود ۳۰۰ هزار دستگاه به صورت قانونی وارد این کشور شده است. بنابراین برای به دست آوردن بخش قابل توجهی از بازار، اچ ام دی باید روی تولید محلی سرمایه گذاری کند. با توجه به اینکه حدود ۵ سال پیش گوشی های نوکیا جایگاه سوم را از نظر سهم بازار در اختیار داشتند، احتمالا این سرمایه گذاری دوباره از سر گرفته خواهد شد.

سیاست مالیاتی مشابهی برای گوشی های موبایل در برزیل، بازاری که چند برابر بازار آرژانتین است، نیز وجود دارد و بدون شک این بازار نیز مناطق مورد توجه اچ ام دی در آینده خواهد بود. یکی از گوشی های مشهور نوکیا که در آرژانتین ساخته می شد لومیا ۹۰۰ بود، در حالی که لومیا ۷۱۰ در برزیل تولید می شد.

اچ ام دی اخیرا توانایی های تولید خود را با شریک خود، یعنی فاکسکان تقویت کرده است. در حال حاضر، گوشی های نوکیا در چین، هند، ویتنام و اندونزی تولید می شوند. تولید در هند و اندونزی به طور عمده برای بازار بزرگ محلی محدود شده است، در حالی که خطوط تولید اصلی گوشی های هوشمند در چین واقع شده است. گوشی های ساده این شرکت نیز در حال حاضر در کارخانه قدیمی اما مدرن نوکیا در ویتنام، که به مایکروسافت فروخته شده بود و اکنون تحت مالکیت فاکسکان است، تولید می شوند. فنلاند و هند همچنین اختلافات مالیاتی که نوکیا با مقامات این کشور داشت را حل کرده اند، بنابراین ما می توانیم انتظار داشته باشیم که به زودی کارخانه این شرکت در چنای فعال شود و اگر فاکسکان آن را از نوکیا دریافت کند، شاید دوباره ساخت دستگاه های نوکیا آغاز شود.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *