ثبت پتنت طراحی یک گوشی جدید نوکیا در EUIPO توسط اچ ام دی

hmd-global-logo

اچ ام دی گلوبال تا کنون تقریبا طراحی همه گوشی های جدید نوکیا را ثبت کرده و حق استفاده از آن ها را برای خود محفوظ نگه داشته است. حالا طبق معمول، این شرکت یک طراحی دیگر را نیز در دفتر اتحادیه‌ مالکیت معنوی اروپا (EUIPO) به ثبت رسانده است. ثبت پتنت طراحی جدید در EUIPO می تواند نشان دهنده از راه رسیدن یک گوشی موبایل جدید از نوکیا باشد.

ثبت پتنت طراحی یک گوشی جدید نوکیا در EUIPO توسط اچ ام دی 1

درخواست این طراحی که دو دستگاه مشابه را نشان می دهد، تحت شماره طراحی های ۰۰۵۶۲۸۷۰۸-۰۰۰۱ و ۰۰۵۶۲۸۷۰۸-۰۰۰۲ در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۸ در این اتحادیه ثبت شده است. این موارد تنها چیزهایی هستند که در حال حاضر در پرونده های EUIPO مشخص است. ماه گذشته نیز HMD یک پتنت طراحی را ثبت کرده بوده و بر اساس شایعاتی که اخیرا وجود داشته، ما انتظار داریم به زودی نوکیا حداقل دو دستگاه جدید را رونمایی کند که شاید یکی از آنها همان گوشی فونیکس با پردازنده اسنپ دراگون ۷۱۰ و دیگری پرچمدار دوربین محور این شرکت با پنج لنز دوربین باشد.

چند هفته پیش EUIPO همچنین نشان داد که اچ ام دی موفق شده علامت تجاری PureView را بدست بیاورد، که از زمان گوشی های محبوبی مانند ۸۰۸ PureView، لومیا ۹۲۰، ۹۲۵، ۱۰۲۰ و غیره شهرت بسیاری دارد. جدای از PureView، این شرکت فنلاندی همچنین اخیرا علامت های تجاری PureDisplay و Face Unlock را نیز به نام خود ثبت کرده است. می توان گفت جمع کردن این پتنت ها در کنار یکدیگر یک گوشی منحصر به فرد را خلق خواهد کرد.

جالب است بدانید که در حال حاضر، HMD پنج علامت تجاری و ۴۹۷ پتنت طراحی را در صفحه خود در EUIPO دارد.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *