مقادیر SAR گوشی های جدید نوکیا نیز همچنان در سطح پایینی قرار دارد

nokia 8 sirocco call

آژانس آلمانی BfS، به عنوان دفتری برای محفاظت در برابر اشعه ها، پایگاه داده ای عالی از تمام دستگاه ها (در دسترس در آلمان) و مقادیر SAR آنها را ارائه می دهد، که به کاربران اجازه می دهد بین تولید کنندگان مختلف مقایسه داشته باشند و دستگاه هایی با حداقل تشعشع را پیدا کنند. حدود یک سال پیش ما نتایج نسل اول گوشی های نوکیا را پوشش دادیم که نتایجی عالی برای این شرکت به شمار می آمدند، و حالا وقت آن رسیده تا نگاهی به عملکرد Nokia Mobile در گوشی های جدیدتر این شرکت داشته باشیم.

مقادیر SAR در کانون توجه نوکیا

به غیر از BfS، نوکیا موبایل نیز یک ابزار عالی برای بررسی میزان SAR دستگاه شما ارائه داده است که برای بررسی آن، می توانید اینجا را چک کنید. SAR یا نرخ جذب ویژه تلفن همراه، مقدار اشعه ای که بدن انسان هنگام قرار گرفتن در معرض برخی از میدان های الکترومغناطیسی RF جذب می کند را توصیف می کند. مقدار SAR گوشی های موبایل نباید بیش از ۲ وات در هر کیلوگرم باشد. در ادامه نتایج SAR گوشی های جدید نوکیا را مشاهده میکنید، که برای مقایسه با نسل اول گوشی های این شرکت، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مقادیر SAR گوشی های 2018 نوکیا

همانطور که مشاهده می کنید، هیچ یک از گوشی های نوکیا در هنگام مکالمه با آنها بر روی گوش، مقدار SAR بالاتر از ۱ وات بر کیلوگرم ندارند؛ به طوری که حتی SAR گوشی های نوکیا ۵٫۱، ۶٫۱ پلاس، ۷٫۱، ۷ پلاس و ۳٫۱ پلاس کمتر از ۰٫۵ وات بر کیلوگرم است. برای اطلاع بیشتر در رابطه با میزان تشعشع دستگاه های موجود در دنیای موبایل، Statista دو نمودار منتشر کرده که گوشی های با کمترین و بیشترین مقدار SAR را نشان می دهد.

گوشی های با کمترین مقدار SAR گوشی های با بیشترین مقدار SAR

باید اعتراف کرد که شرکت های کره ای سامسونگ و LG، به عنوان کهنه سربازان این صنعت، از نظر تشعشع عملکرد خوبی داشته اند، در حالی که اکثر شرکت های چینی (شیائومی و وان پلاس) در نمودارها وضعیت بدی دارند. البته نتایج تمام دستگاه ها هنوز هم کمتر از حداکثر مجاز ۲W/kg است، که باعث می شود تمام آنها برای مصرف کنندگان “امن” باشند. اگرچه گوشی های نوکیا در نمودار “حداقل تشعشع” مشاهده نمی شوند، ولی خبر خوب برای همه کاربران نوکیا این است که هیچ کدام از دستگاه های این شرکت وارد نمودار “حداکثر تشعشع” نشده اند.

مقایسه SAR گوشی های نوکیا

در نمودار بالا نیز به طور کلی مقادیر SAR نزدیک گوش دستگاه های ۲۰۱۸ نوکیا را مشاهده می کنید که برای مقایسه بهتر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • nooshzad ۱۹/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۴:۵۴

    واسه گوشی ها ۲۰۱۷ مشخص نیست؟

  • زاغی ۱۹/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۷:۰۵

    بخاطرعدم اطلاع یه سول دارم،آیاقدرت گیرندگی آنتن یک گوشی باقدرتSARدر ارتباط هست؟منظورم این هست که آیاممکنه هرچه قدرکه قدرت گیرندگی امواج و آنتن دهی یک گوشی بالاترو قویترباشه، تشعشعات آنهم به نسبت بالاترباشه؟ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *