نوکیا در سه ماهه دوم و سوم ۲۰۱۸ دهمین فروشنده برتر گوشی هوشمند در چین بوده است

nokia-x7-in-china

نوکیا از زمان بازگشت مجدد خود به بازار سخت در تلاش بوده تا با به کارگیری برخی استراتژی ها، در دشوارترین بازارهای جهان برای تمام شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند، از قبیل چین و هند، به رقابت جدی با تولید کنندگان محلی بپردازد. اکنون به نظر می رسد این تلاش ها نتیجه بخش بوده اند و Nokia Mobile موفقیت های بزرگی را به دست آورده است.

 رقابت سنگین نوکیا با چینی ها!

نوکیا در سه ماهه دوم و سوم 2018 دهمین فروشنده برتر گوشی هوشمند در چین بوده است 1

گزارش اخیر موسسه تحلیلگر Canalys خبر خوبی برای طرفداران HMD و نوکیا به همراه دارد. بر اساس این گزارش، شرکت نوکیا موفق شده در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۸ جایگاه دهمین شرکت برتر در زمینه فروش گوشی های هوشمند در چین را در اختیار خود بگیرد. بازار چین یک بازار کاملا رقابتی است که سهم عمده ای از آن، در اختیار سازندگان چینی قرار دارد و کمتر شرکتی توان رقابت با آنها را دارد. با این حال این خبر بسیار خوبی برای نوکیا محسوب می شود که توانسته در این بازار، خود را حفظ کرده و حتی جایگاه خود را ارتقا دهد.

در حالی که گزارش Canalys نشان نمی دهد فروش گوشی های هوشمند نوکیا در چین چقدر بوده است، ولی به نظر می رسد تقاضا برای گوشی های هوشمند نوکیا در این بازار به شدت رقابتی، از آغاز سه ماهه دوم شدت گرفته باشد. این پایان ماجرا نیست، چرا که طبق این تحقیق، نوکیا در محدوده ای از نمودار قرار دارد که نشان می دهد همچنان احتمال رشد این شرکت در دوره های زمانی آتی زیاد است.

نوکیا در سه ماهه دوم و سوم 2018 دهمین فروشنده برتر گوشی هوشمند در چین بوده است 2

در سال ۲۰۱۸، HMD در چین استراتژی جدیدی را به کار گرفت که گوشی های هوشمند سری X نوکیا بخشی از آن بوده اند و تا کنون این استراتژی موفقیت های بزرگی برای فنلاندی ها به همراه داشته است. نوکیا X5، X6 و X7 طراحی و کیفیت نوکیا را با قیمت هایی بسیار رقابتی در دسترس خریداران گوشی های هوشمند در چین قرار داده اند.

گزارش های پیشین نشان داده اند که نوکیا با فروش ۴٫۸ میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸، موفق شده رتبه نهم در میان برترین فروشندگان گوشی های هوشمند در جهان را به دست بیاورد. در حقیقت گوشی هوشمند نوکیا ۱ درصد از سهم بازار جهانی گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند. برای مقایسه، بهتر است بدانید که میزان فروش گوشی های هوشمند نوکیا در سه ماهه دوم و اول ۲۰۱۸ به ترتیب ۴٫۵ میلیون و ۴ میلیون دستگاه بوده است.

منبع :
NOKIAPOWERUSER

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *