آزمایش اندروید اوریو روی نوکیا ۲ خاتمه یافت؛ نسخه عمومی نزدیک است

Nokia 2_Oreo-1024×512

تنها دستگاه نوکیا که هنوز در حال اجرای اندروید ۷٫۱ نوگت بوده، نوکیا ۲ است. چند ماه قبل، HMD آزمایش اندروید اوریو بر روی این گوشی را آغاز کرد ولی هیچ خبری از عرضه نسخه رسمی آن وجود نداشت.

اندروید اوریو روی نوکیا ۲!

سرانجام هفته پیش، HMD از علت تاخیر انتشار نسخه پایدار اندروید اوریو برای نوکیا ۲ پرده برداشت و اعلام کرد که نوکیا ۲ به دلیل حافظه رم ۱ گیگابایتی خود برای اجرای اندروید اوریو توانایی کافی ندارد. با این وجود Nokia Mobile به قول انتشار به روز رسانی برای تمام دستگاه های خود وفادار ماند و اعلام کرد که اندروید اوریو را به صورت یک به روز رسانی اختیاری در دسترس کاربران نوکیا ۲ قرار خواهد داد.

اکنون پس از گذشت ماه ها از شروع به کار آزمایشگاه بتا نوکیا برای گوشی نوکیا ۲، این شرکت با انتشار ایمیلی به اعضای این آزمایشگاه اعلام کرده که آزمایش اندروید اوریو روی این گوشی خاتمه یافته است. در حال حاضر اچ ام دی تاریخ دقیقی برای انتشار نسخه رسمی این به روز رسانی برای نوکیا ۲ اعلام نکرده، ولی طبق رسم همیشگی، انتظار می رود زمان زیادی تا آن باقی نمانده باشد.

اتمام آزمایش اندروید اوریو روی نوکیا 2

بنابراین اکنون خبر خوب این است که نوکیا ۲ در نهایت به زودی به اندروید اوریو به روز رسانی خواهد شد، اما شانس گرفتن اندروید پای برای این گوشی بسیار ضعیف است. نوکیا ۲ دستگاهی با حافظه رم ۱ گیگابایت است که دقیقا قبل از شروع به کار برنامه اندروید GO گوگل معرفی شد و حالا HMD نیز امکان انتقال نرم افزار این گوشی به نسخه GO را دارا نیست و برای به روز رسانی این گوشی با مشکلاتی مواجه است. البته با این وجود این شرکت دست از کار روی این گوشی برنداشته و سرانجام پس از تلاش های زیاد، اندروید اوریو را برای آن آماده ساخته است.

اگر شما نیز از دارندگان نوکیا ۲ هستید، احتمالا در چند روز آینده قادر خواهید بود طعم اندروید اوریو را روی دستگاه خود بچشید.

دیدگاه ها

 • MMMR ۲۱/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۱:۲۷

  بالأخره خبری از اندروید ۹ برای نوکیا ۶ نشد؟
  چقدر دیگه منتظر بمونیم

  • ezat ۲۱/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۲:۵۶

   منم دقیقا اومدم همینو بپرسم
   گوشی منم تازگیا خیلی هنگ میکنه فریز میشه نمیدونم چشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *