"/> گوشی های نوکیا 3، 5، 6 و 8 نیز به برنامه اندروید وان گوگل می پیوندند | مای نوکیا

گوشی های نوکیا ۳، ۵، ۶ و ۸ نیز به برنامه اندروید وان گوگل می پیوندند

Nokia-phones-copy

در جریان کنفرانس نوکیا در MWC 2018 در روز گذشته، اچ ام دی با معرفی گوشی های نوکیا ۶، نوکیا ۷ پلاس، و نوکیا ۸ سیروکو به عنوان دستگاه هایی بر مبنای پروژه اندروید وان و همچنین نوکیا ۱ به عنوان اولین دستگاه مبتنی بر اندروید گو این شرکت، اعلام کرد که آنها همکاری بسیاری نزدیکی با گوگل دارند و خواهند داشت.

اندروید وان، یک برنامه از شرکت گوگل برای تولید کنندگان دستگاه های اندرویدی است که یک رابط کاربری ساده و تعداد محدودی اپلیکیشن از پیش نصب شده را ارائه می کند، به طوری که این دستگاه ها در واقع دقیقا همان سیستم عامل مورد دلخواه گوگل را اجرا می کنند، یعنی سیستم عاملی خالص و بدون دستکاری های اضافی.

گوشی هایی که بر مبنای پروژه اندروید وان گوگل ارائه شده باشند، تصمین می شوند که به مدت حداقل ۲ سال تمام به روز رسانی اندروید و به روز رسانی های امنیتی را دریافت خواهند کرد، به طوری که گوگل انتشار اندروید P برای دستگاه های اندروید وان شرکت اچ ام دی که در سال ۲۰۱۸ معرفی شده اند را تایید کرده است.

اکنون خبر خوشی برای دارندگان سری قبلی گوشی های اندرویدی نوکیا وجود دارد. اچ ام دی در کنفرانس مطبوعاتی خود اظهار داشته که تمام دستگاه های شرکت نوکیا، از نوکیا ۳ به بالا بخشی از برنامه اندروید وان خواهند بود. با این حال ما دقیقا نمی دانستیم که این موضوع به چه معناست، بنابراین ترجیح می دهیم به اظهارات پشتیبانی نوکیا در این مورد اتکا کنیم. آنها توضیح داده اند که اندروید وان برای نوکیا ۳، ۵، ۶ و ۸ در دسترس خواهد بود، به این معنی که دستگاه های ۲۰۱۷ شرکت اچ ام دی (به استثنای نوکیا ۲)، به برنامه اندروید وان گوگل ملحق خواهند شد.

البته این خبر شاید هم خیلی با اهمیت جلوه نکند، زیرا که تا به حال گوشی های نوکیا از نظر پشتیبانی جزو سریع ترین دستگاه های دریافت کننده به روز رسانی های جدید بوده اند، اما از این نظر خبر خوبی است که تایید می کند همه گوشی های معرفی شده توسط نوکیا در سال ۲۰۱۷ تا یک دوره ۲ ساله پشتیبانی خواهند شد که برای خریداران بسیار قابل توجه است.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • ShahramSh 27/02/2018 :: 06:54

  بروزرسانی خوبه نوکیا هم وقتی فن ها و مشتری ها قدیمشو بگیره اون سیستم عامل اختصاصی شو میده بیرون بنظرم چون قبلا هم سیستم عامل اختصاصی داشتن و توش بهترین بودن

 • مجتبی 27/02/2018 :: 21:39

  چه فایده ،! وقتی با آی پی ایران نمیشه آپدیت انجام داد، باید با زحمت و کلی روش و ترفند آپدیت کنی

 • مصطفی 06/03/2018 :: 14:02

  من تا الان ۱۵۰ هزار تومن خرج نوکیا ۳ آشغال کردم برای آبدیت های امنیتی اجباری که میذاره یه بار آبدیت نکردم گوشیم به بریک رفت کلی هزینه کردم تا درستش کردن، پیشنهاد میکنم گول این سیا بازیا رو نخورید، بروز رسانی که تو کشور تو انجام نمیشه پز دادن نداره، صدتا فیلتر شکن و تغییر سرور و زبان و کوفت و زهر مار بدی تا شااااید بشه

 • خالد 09/03/2018 :: 20:56

  نوکیا ۲ جزء پروژه اندروید وان نیست!!!چرا؟؟

 • Reza 13/03/2018 :: 14:33

  چه فايده داره گوشي كه توش بجاي زبون فارسي نوشته دري اندرويدشم آپ بشه .ببين چقدر بدبخت شديم كه كلا ايران و زبونمون و هيچكس قبول ندارخ

  • Reza 13/03/2018 :: 14:35

   مثلا ورژناي بالاتر نوكيا تو پروژه ن چه گلي به سرمون زدن كه نوكيا ۲ نزده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *