سورس کد کرنل گوشی نوکیا ۵٫۱ منتشر شد

Nokia 5.1-1220×813

HMD از چند ماه قبل شروع به انتشار سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی خود کرد و حالا سورس کد کرنل یکی از جدیدترین دستگاه های این شرکت، یعنی نوکیا ۵٫۱ نیز توسط آنها منتشر شده است. اچ ام دی هنوز سورس کد کرنل تمام گوشی های عرضه شده را منتشر نکرده، ولی این لیست به مرور در حال تکمیل است و دستگاه های بیشتری به آن اضافه می شوند. در کنار نوکیا ۵٫۱، در حال حاضر سورس کد کرنل برای نوکیا ۱، نوکیا ۳، نوکیا ۳٫۱ و نوکیا ۸ در دسترس است.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان به کاربران اجازه نمی دهد که قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را باز کنند.

در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷، یوهو سارویکاس و میکو جاکولا از مدیران اچ ام دی در یک مکالمه توییتری اعلام کردند که این شرکت قصد دارد بوت لودر گوشی های نوکیا را باز کند. البته مدیران این شرکت گفته بودند که باز کردن قفل بوت لودر از برنامه های بلند مدت آنها خواهد بود، به این معنی که آنها قصد دارند این کار را انجام دهند، اما ابتدا باید کارهای مهمتری انجام شود.

با توجه به اینکه اکنون به سالگرد این وعده نزدیک می شویم، خوشحال می شویم بدانیم که آیا این موضوع هنوز در برنامه این شرکت قرار دارد؟ شاید این مسئله برای برخی کاربران اهمیتی نداشته باشد، ولی تعداد قابل توجهی از کاربران اندرویدی وجود دارند که علاقه دارند گوشی های خود را سفارشی سازی کنند. نوکیا موبایل این وعده را به کاربران داده بود و حالا مهم است که این شرکت به وعده خود عمل کند.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *