بیلد داخلی اندروید پای برای نوکیا ۵ لو رفت؛ اپلیکیشن کمرا پرو برای تمام گوشی های نوکیا در راه است؟!

Nokia-5-8-1-840×560

این روزها دارندگان مدل های ۲۰۱۷ نوکیا به شدت چشم انتظار اعلام تاریخی از سوی HMD Global برای انتشار اندروید ۹ پای برای گوشی های خود هستند. حال اولین نشانه ها از توسعه اندروید پای برای یکی از میان رده های ۲۰۱۷، یعنی نوکیا ۵ فاش شده است که خبر خوشحال کننده ای برای کاربران این گوشی به شمار می آید.

در حال حاضر عضو مشهور و شناخته شده انجمن نوکیا (و مایکروسافت)، Hikari Calyx موفق شده اولین نسخه داخلی اندروید ۹ پای قابل نصب بر روی نوکیا ۵ (۲۰۱۷) را روی گوشی خود نصب کند. این بیلد اندروید پای برای نوکیا ۵ (۲۰۱۷) از سرورهای شریک تولیدی HMD، یعنی FIH Mobile استخراج شده است.

یکی از نقاط قوت گوشی های اندرویدی رده بالای نوکیا، اپلیکیشن کمرا پرو است که تا پیش از این تنها در دسترس دستگاه های مجهز به لنز زایس بوده است و دارندگان سایر مدل های رده پایین تر، از آن بی بهره بودند. چند روز قبل Nokia Mobile به طور رسمی اعلام کرد که به خاطر درخواست زیاد کاربران، این اپلیکیشن محبوب علاوه بر گوشی های دارای لنز زایس، برای نوکیا ۵٫۱ پلاس و نوکیا ۶٫۱ پلاس نیز در دسترس قرار گرفته است و حالا نشانه هایی از عرضه این نرم افزار برای سایر دستگاه های قدیمی تر نوکیا دیده می شود.

در بیلد لو رفته اندروید پای برای نوکیا ۵، عجیب ترین موضوعی که مشاهده می شود، اضافه شدن “Pro Mode” در اپلیکیشن دوربین این گوشی است که خبر بسیار قابل توجهی محسوب می شود. با مشاهده «حالت پرو» در اندروید پای برای گوشی نوکیا ۵ (۲۰۱۷)، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که این ویژگی در آینده در دسترس تمام گوشی های اندرویدی نوکیا قرار بگیرد.

بیلد داخلی اندروید پای برای نوکیا 5 لو رفت؛ اپلیکیشن کمرا پرو برای تمام گوشی های نوکیا در راه است؟! 1

این اپلیکیشن دوربین، در واقع از برنامه نوکیا کمرا در گوشی های ویندوز فونی لومیا به ارث رسیده است و به عنوان بهترین رابط کاربری دوربین در جهان شناخته می شود. موضوع جالب توجه این است که در گوشی های ویندوز فونی نوکیا نیز در ابتدا، اپلیکیشن نوکیا کمرا برای گوشی های رده بالا سری ۹xx در دسترس قرار گرفته بود و بعدا برای تمام دستگاه ها منتشر شد. حال به نظر می رسد فنلاندی ها همان رویه را برای دستگاه های اندرویدی خود در پیش گرفته اند و قصد دارند تجربه دوربین بی نظیر این اپلیکیشن را در دسترس تمام کاربران قرار دهند.

ارائه چنین قابلیت هایی روی گوشی های رده پایین تر شاید بر روی فروش دستگاه های گران قیمت تر نوکیا تاثیر منفی بگذارد، ولی موجب خواهد شد دستگاه های اقتصادی نوکیا در این بازار رقابتی، خصوصا در میان گوشی های چینی، مورد توجه بیشتری قرار بگیرند. با این حال هنوز هیچ چیزی رسما تایید نشده و تنها چیزی که ما به طور رسمی می دانیم این است که کمرا پرو برای گوشی های دارای لنز زایس و همچنین نوکیا ۵٫۱ پلاس و ۶٫۱ پلاس در دسترس قرار دارد. در حال حاضر ما به شدت منتظر آماده شدن اندروید پای برای گوشی های ۲۰۱۷ نوکیا هستیم و امیدواریم نسخه نهایی این به روز رسانی، اپلیکیشن کمرا پرو را برای این گوشی ها به ارمغان بیاورد.

به نظر شما HMD اپلیکیشن کمرا پرو را برای سایر دستگاه های نوکیا عرضه خواهد کرد؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • Kamyar ۰۸/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۱:۵۷

  Age bshe k awli mishe

 • ahmad ۰۹/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۰:۰۴

  برای نوکیا ۵ هم داره منتشر میشه اندروید پای هنوز پرچم دار نوکیا ۸ دریافت نکرده اندروید پای رو
  واقعا ناامید شدم از نوکیا

 • اسماعیل ۰۹/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۰:۲۸

  عالیه منتظرم برای این ماه بیاد اگه کمرا پرو هم باعث کیفیت دوربین بشه عالیه

 • farshadfalahzadeh ۰۶/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۴:۳۰

  خیلی خوب میشه.ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *