سورس کد کرنل نوکیا ۶٫۱ پلاس و نوکیا ۷٫۱ توسط HMD منتشر شد

Nokia-7.1-AH-7

چندین ماه است که HMD انتشار سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی خود را شروع کرده و در هفته اخیر ما شاهد سرعت گرفتن این روند بوده ایم، به طوری که سورس کد کرنل دستگاه های زیادی در این چند روز به لیست این شرکت افزوده شده اند. اکنون نوبت به گوشی های نسبتا جدید نوکیا ۶٫۱ پلاس و نوکیا ۷٫۱ رسیده است.

اچ ام دی هنوز سورس کد کرنل تمام گوشی های عرضه شده را منتشر نکرده، ولی این لیست به مرور در حال تکمیل است و دستگاه های بیشتری به آن اضافه می شوند، به طوری که در حال حاضر سورس کد کرنل گوشی های نوکیا ۶٫۱ پلاس و نوکیا ۷٫۱ نیز برای دانلود در دسترس قرار گرفته اند.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان اجازه باز کردن قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را به تمام کاربران نداده و تنها امکان باز کردن بوت لودر گوشی نوکیا ۸ وجود دارد. هر چند انتظار می رود در آینده این امکان برای گوشی های بیشتری فراهم گردد.

در حال حاضر اگر شما به صفحه Open source وب سایت Nokia مراجعه کنید می توانید سورس کد کرنل گوشی های نوکیا ۸٫۱، نوکیا ۸، نوکیا ۷ پلاس، نوکیا ۷٫۱، نوکیا ۶٫۱ پلاس، نوکیا ۶٫۱، نوکیا ۶، نوکیا ۵٫۱، نوکیا ۳٫۱، نوکیا ۳، نوکیا ۲٫۱ و نوکیا ۱ را دریافت کنید.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • Rdn ۲۰/۱۰/۱۳۹۷ :: ۰۰:۲۱

  سلام آقای زمانی آیا شما در قسمت تعمیرات ملی نوکیا رام موبایل تغییر میدین ب رام رسمی گلوبال نوکیا X6

  • امیر زمانی ۲۴/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۹:۵۱

   سلام
   امکان نصب رام گلوبال روی نسخه های چین وجود نداره. فقط یک سری رام های کاستوم بر پایه رام جهانی روی برخی گوشی های نسخه چین نصب و فروخته میشه (به اسم نسخه جهانی میفروشن که البته دیگه گوشی اپدیت نمیشه و…)

 • Rdn ۲۴/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۶:۳۱

  چیشد جواب سوال مارو نمیدین آقای زمانی

 • Rdn ۲۴/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۱:۴۵

  ممنون آقای زمانی ولی ی بندخدا همین کارو کرده بود و حتی اندروید وانم نصب کرده.از سایت exda دانلود کرد خودمم دانلود کردم با حجم ۱۷۰۰ مگ …دقیقا نوشته رام جهانی رسمی نوکیا X6 ولی مشکل اینه ک من نمیتونم رامو روش نصب کنم …

  • امیر زمانی ۲۴/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۱:۵۱

   توی گوشی های سال گذشته که ما تست کردیم و این امکان وجود نداشت. در صورت نصب هم قابلیت آپدیت از کار می افتاد. اطلاعات بیشتری ندارم، میتونید با بخش تعمیرات تماس بگیرید.

 • Rdn ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۵:۳۶

  خیلی ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *