دستگاه های نوکیا ۷ پلاس در حال اجرای اندروید P به طور تصادفی به اندروید اوریو دانگرید شدند!

Nokia-7-Plus-11-1

پس از معرفی نخستین نسخه بتا عمومی اندروید P توسط گوگل، اچ ام دی اعلام کرد که گوشی نوکیا ۷ پلاس یکی از معدود دستگاه هایی است که دارندگان آن می توانند این نسخه را به طور همزمان با گوشی های گوگل پیکسل دریافت کنند. همان زمان به کاربران هشدار داده شد که اندروید P در حال حاضر در فاز آزمایشی قرار دارد و احتمال بروز هر مشکلی روی گوشی های دریافت کننده‌ی این به روز رسانی وجود دارد. حالا اولین مشکل برای دارندگان دستگاه های نوکیا ۷ پلاس که اندروید P را آزمایش می کردند ظاهر شده است.

طبق گزارش کاربران زیادی در انجمن نوکیا، دستگاه های نوکیا ۷ پلاس در حال اجرای اندروید P با آخرین به روز رسانی OTA که وصله امنیتی ماه ژوئن را به همراه داشته، به نسخه قبلی اندروید دانگرید شده اند.

کاربران انجمن نوکیا شکایت کرده اند که در بسته‌ی به روز رسانی ۱٫۳ گیگابایتی که برای آنها در دسترس قرار گرفته، هیچ نشانی از این که این بسته یک فایل دانگرید برای دستگاه بوده وجود نداشته است. در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این کار عمدی بوده است و بیشتر به نظر می رسد یک خطا سبب بروز چنین مشکلی شده باشد. به همین ترتیب کاربران پس از دریافت این به روز رسانی، با مشکل کرش کردن دستگاه های خود و متوقف شدن اپلیکیشن ها مواجه شده اند، چرا که داده های آنها برای یک نسخه جدیدتر از اندروید هماهنگ شده بوده است. همچنین بسته‌ی رول بک در صفحه نصب اندروید P نیز کار نمی کند، زیرا این بسته قدیمی تر از بیلد فعلی سیستم عامل است. با این حال کاربرانی که ریسک نصب نسخه آزمایشی اندروید P را قبول کرده بودند باید چنین مشکلاتی را پشت سر بگذارند، چرا که بارها هشدار داده شده این نسخه ها برای کاربران عادی مناسب نیستند.

این دسته از کاربران در صورت مواجه شدن با چنین ایراداتی می توانند تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهند تا دستگاه آنها به اندروید ۸٫۱ اوریو بازگردانده شوند. کاربران همچنین نمی توانند فایل ایمیج اصلی اندروید P را دوباره فلش بزنند، بنابراین برای استفاده از دستگاه خود باید آن را تنظیم مجدد کارخانه کرده و صبر کنند تا مشکل از سوی نوکیا رفع شود.

منبع :
XDA

دیدگاه ها

  • سعید ۲۶/۰۳/۱۳۹۷ :: ۰۱:۲۸

    بله من بتا p عضو شدم بعد از آپدیت تو بوت آرم نوکیا گیر کرد منم وارد فست بوت شدن و فرمتش کردم ممنون برا اطلاع رسانی اگه میشه به محض درست شدن این مشکل اطلاع رسانی کنید تا من دوباره برگردم به p با تشکر

  • hosein.namavar ۲۷/۰۳/۱۳۹۷ :: ۰۷:۵۰

    دوست عزیزم میتونی بگی یا حداقل لینکی معرفی کنی که چه طوری fast boot زدی فایاش همون zip هستش یا تو فست بوت فرق می‌کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *