توافق نوکیا و بلک بری برای حل و فصل اختلافات خود در خارج از دادگاه

Nokia-vs.-Blackberry-patents-nokiamob-2

در فوریه سال ۲۰۱۷، بلک بری با اتهام به نوکیا ادعا کرد که بخش شبکه نوکیا، ۱۱ مورد از پتنت های ضروری استاندارد این شرکت در رابطه با استاندارد ۳GPP را نقض کرده است.

همان طور که همه ما می دانیم، پس از فروش بخش موبایل نوکیا، این شرکت در فضای مالکیت فکری به یک عضو بسیار قوی تر تبدیل شد، به طوری که مجوز استفاده از فناوری های خود را به تعداد بیشتری از تولید کنندگان از صنایع مختلف ارائه کرد و معاملات خود را با شرکت های مختلف گسترش داد. در این میان نوکیا برخی درگیری های حقوقی نیز با بعضی شرکت ها مانند اپل داشت که تنها پس از مدتی نسبتا کوتاه به آنها پایان داد. نوکیا نشان داده است که این شرکت در حل اختلافات خود با سایر شرکت های توانایی دارد، و همین امروز نیز شاهد اتفاق مشابهی برای بلک بری هستیم.

در گزارشی از بلومبرگ آمده است که بلک بری و نوکیا تصمیم گرفته اند جنگ حقوقی خود را پایان دهند. احتمالا این بدان معنی است که طرفین تصمیم گرفته اند به میز مذاکره برگردند و شاید ما بتوانیم به زودی انتظار داشته باشیم نوکیا یک قرارداد جدید احتمالا متقابل را با بلک بری به امضا برساند. شاید در مورد این موضوع در گزارش سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ نوکیا در سال آینده اطلاعات بیشتری ارائه شود، به دلیل این که گزارش سه ماهه سوم ۲۰۱۸ هیچ اطلاعاتی در مورد اختلافات این شرکت با بلک بری وجود نداشت.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • Hooman ۱۹/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۳:۳۹

    نوكيا معمولا با دست و دلبازي خاصي ميره مذاكره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *