نوکیا پهپادهای خود را در سناریو سونامی‌های ویرانگر آزمایش کرد

Nokia drones and LTE connectivity

نوکیا چند روز گذشته در یک همکاری با YouTuber Mr.Whosetheboss نشان داد که این فروشنده فنلاندی تجهیزات شبکه در رابطه با هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) تاکنون چه کارهایی انجام داده است. مدتی است نوکیا به هواپیماهای بدون سرنشین خود اشاره می کند و اینکه آنها چطور از این هواپیماها برای کنترل شبکه استفاده می کنند. و حتی در MWC19 یکی از خبرنگاران سایت nokiamob از افرادی که در کمپانی نوکیا مشغول به کار هستند پرسید که چرا آنها هواپیماهای بدون سرنشین خود را در غرفه خود به پرواز در نمی آورند و آنها پاسخ دادند که اجازه انجام این کار را از GSMA دریافت نکرده اند.

اما نوکیا اخیرا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده که هواپیماهای بدون سرنشین خود را با موفقیت در سناریوهای بلایای طبیعی در شهر سندا (Senda) در ژاپن تست کرده است. این شهر در سال 2011 با یک سونامی ویرانگر در هم کوبیده شده بود. در یک شبیه سازی بلایای طبیعی هواپیماهای بدون سرنشین نوکیا از اسپیکرهایی برای راهنمایی نجات یافتگان و پخش پیام های فوری و از دوربین های HD و حرارتی برای نظارت استفاده کردند.

نوکیا برای این تست یک شبکه خصوصی LTE را با استفاده از تکنولوژی ابر اتوماسیون دیجیتال “plug and play” خود تنظیم کرد. شبکه 4G گروه بحران نوکیا به دلیل سرعت تنظیم و ایمن تر و قابل اعتماد تر بودن نسبت به WiFi ایده آل می باشد.

هواپیماهای بدون سرنشین اغلب می توانند به جاهایی بروند که تیم های انتقال و تخلیه نمی توانند به آن مناطق ورود پیدا کنند. هواپیمای بدون سرنشین نوکیا حتی قادر است بسته های کوچک را به مقصد برساند که می تواند در شرایط بد بلایای طبیعی بسیار مفید باشد.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • amer 14/11/2019 :: 15:41

    گزارش جالبی بود این نشون میده نوکیا تنوع صنعتی اش زیاد کرده از موبایل و مخابرات 5Gو تلویزیون و صنعت پهباد
    خوش خبر باشین

  • افشین 18/11/2019 :: 11:46

    بابا 4 تا مطلب بذارید دلمون پوسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *