نوکیا ۱۳۳۰ کارمند خود در اروپا را اخراج می کند

bA Nokia sign is seen at the company’s headquarters in Espoo

به نظر می رسد سال نو برای کارکنان نوکیا در اروپا، به خصوص آنهایی که در فرانسه، آلمان و فنلاند مشغول به کار هستند خبرهای خوبی به همراه ندارد. بر اساس این گزارش جدید، شرکت نوکیا برای بهبود بهره وری کسب و کار خود، به عنوان بخشی از هدف دستیابی به ۷۰۰ میلیون دلار صرفه جویی در هزینه تا سال ۲۰۲۰، قصد دارد تا ۱۳۳۰ نفر را در فرانسه، آلمان و فنلاند از این شرکت اخراج کند.

در کشور فنلاند که نوکیا در حال حاضر ۶۰۰۰ نفر کارمند دارد، این شرکت قصد دارد تا حدود ۳۵۰ شغل را حذف کند. در فرانسه نیز ۴۰۰۰ نفر در نوکیا مشغول به کار هستند و اکنون این شرکت قصد دارد تا حدود ۱۱ درصد از نیروی کار مستقر در این کشور، یا به عبارت دیگر ۴۶۰ نفر را اخراج نماید. در آلمان، جایی که این شرکت ۳۵۰۰ نفر را استخدام کرده، تا ۵۳۰ شغل از بین خواهند رفت. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷، در حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان مسغول به کار در نوکیا هستند و این شرکت از نظر حجم نیروی کار در اروپا جایگاه سوم را در اختیار دارد.

با وجود اینکه سال ۲۰۱۹ قرار است نخستین شبکه های ۵G تجاری از راه برسد، شاید اخراج بخشی از کارکنان این غول مخابراتی موضوع جالبی به نظر نرسد. Tommi Uitto، مدیر نوکیا در منطقه فنلاند اظهار داشته است:

نظارت بر هزینه های مداوم در صنعت ما حیاتی است و تغییرات برنامه ریزی شده برای حفاظت از نوکیا در رقابت دراز مدت لازم الاجرا هستند.

این طرح کاهش هزینه ها در ماه اکتبر توسط نوکیا اعلام شد، اما جزئیاتی از آن در دسترس نبود، ولی در حال حاضر ما می دانیم که دامنه این طرح، حداقل در اروپا چشمگیر است. در ۳۱ ژانویه، نوکیا گزارش سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ و گزارش سال مالی ۲۰۱۸ را منتشر خواهد کرد، که ممکن است در آنجا ما اطلاعات بیشتری در مورد روند کاهش هزینه و به طور کلی وضعیت مالی شرکت پیدا کنیم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • Hooman ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ :: ۲۰:۳۰

    عجيبه كه با اين همه اخراج هنوز كارمنداي نوكيا تمام نشدن ،از ۲۰۱۰ داره اخراج ميكنه!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *