نمونه اولیه گوشی هوشمند کنسل شده نوکیا آشا

Nokia-Asha-full-touch-qwerty-4

عکس‌هایی از نمونه اولیه دیگری از “دستگاه‌ها و سرویس‌ها” روزهای نوکیا در فروم چینی Nokibar در Baidu منتشر شده است. دستگاه مورد نظر “،فیچرفون هوشمند” نوکیا آشا (Nokia Asha) است. خط تولید آشا به منظور پلی بین فاصله فیچرفون کلاسیک و تلفن هوشمند تکامل یافته طراحی شده بود.

nokibar
  @baidunokibar
نمونه اولیه فیچرفون هوشمند کنسل شده تمام لمسی QWERTY نوکیا آشا در تصاویر نمایش داده شده است.
۱:۱۶PM – 4Jul, 2019
این نمونه اولیه که در Baidu  منتشر شده نامی ندارد (حداقل در پوستر اصلی قید نشده است)، اما باتری دستگاه در سال ۲۰۱۲ ساخته شده که یک سال قبل از فروش تجارت دستگاه‌ها و سرویس‌های نوکیا به مایکروسافت بوده است.
این تلفن با بدنه پلی کربنات و در رنگ سبز با خطوط طراحی fabula در نظر گرفته شده بود. تنها یک دکمه پاور در این دستگاه وجود دارد، که در بالا به همراه پورت شارژ قرار گرفته شده است. احتمال داده شده جک هدفون ۳٫۵mm در پایین قرار گرفته باشد، اما تصویری از آن در معرض نمایش قرار نگرفته است. این دستگاه نسبتا کوچک است و زیبا به نظر می‌رسد.
یکی از این عکس‌ها بسیار جالب است که صفحه کلید لمسی QWERTY تلفن را نشان می‌دهد که ۷ ردیف کلید دارد، و شامل ردیف شماره نمی‌شود. طرح جالبی است، اما احتمالا لازم بوده اندازه صفحه نمایش در نظر گرفته شود. نویسنده مطلب می‌گوید از اینکه آیا صفحه کلید تمام مدت در صفحه نمایش باقی می‌ماند یا نه مطمئن نیست، چرا که تصویر آخر رابط کاربری را نشان می‌دهد که هیچ فیلد ورودی ندارد. ممکن است نوکیا یک گوشی همواره با صفحه کلید لمسی QWERTY را تست کرده باشد، اما منطقی به نظر نمی‌رسد که نصف بیشتر صفحه نمایش تنها برای صفحه کلید معطل بماند در حالی که بیشتر اوقات از استفاده نمی‌کنید.
منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • mojtaba armstrong ۱۴/۰۴/۱۳۹۸ :: ۲۰:۴۳

    اگه تو تصویر آخر دقت کنید میبینید که انتهای صفحه‌ی نمایش (بالای کیبورد لمسی) گرد هست و به نوعی نشون دهنده‌ی نرم افزاری برای اینه که بگه اینجا صفحه نمایش تموم میشه. پس احتمال اینکه کیبورد همیشه رو صفحه بمونه هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *