نوکیا با در اختیار داشتن ۱۴ درصد از سهم بازار دومین فروشنده برتر گوشی های ساده است

Nokia-150-Nokia feature phones

ما اخیرا گزارشی از سوی موسسه CounterPoint Research منتشر کردیم که نشان می داد نوکیا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ ششمین فروشنده برتر در زمینه دستگاه های موبایل بوده است. اکنون این شرکت در آخرین گزارش خود، در مورد سهم بازار شرکت های محتلف در زمینه گوشی های ساده یا فیچرفون ها در سراسر جهان جزئیات بیشتری ارائه کرده است.

این گزارش جدید نشان می دهد که نوکیا با ۱۴ درصد سهم بازار گوشی های ساده نوکیا تنها ۱ درصد عقب تر از Reliance Jio قرار دارد. Reliance Jio به دلیل فروش بسیار چشمگیر گوشی “Jio Phone” خود در هند توانسته ۱۵ درصد از سهم کل بازار گوشی های ساده را در اختیار خود بگیرد. از نظر حجم عرضه دستگاه ها، ۱۹٫۲ میلیون گوشی ساده نوکیا در سه ماهه اول ۲۰۱۸ فروخته شده است.

نوکیا با در اختیار داشتن 14 درصد از سهم بازار دومین فروشنده برتر گوشی های ساده است 1

همانطور که در این گزارش مشاهده می شود، بازار جهانی گوشی های ساده در سه ماهه اول ۲۰۱۸ رشد ۳۸ درصدی نسبت به سال قبل داشته، که دلیل این رونق گرفتن، عرضه گوشی Reliance JioPhone در هند و گوشی های نوکیا (اچ ام دی) بوده است.

بازار گوشی های ساده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ رشد سالیانه ۳۸ درصدی داشت و موتور محرک آن، فروش قوی Reliance JioPhone در هند و بازگشت نوکیا HMD بوده است. هند به تنهایی حدود ۴۳ درصد از کل فروش گوشی های ساده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را در اختیار داشته است.

حال نگاهی به پرفروش ترین گوشی ها داشته باشیم. اولین گوشی ساده ۴G، یعنی Jio Phone به دلیل تقاضای زیاد در بازار هند جایگاه اول را در اختیار گرفته و نوکیا ۱۰۵ نیز در جایگاه دوم قرار گرفته است.

نوکیا با در اختیار داشتن 14 درصد از سهم بازار دومین فروشنده برتر گوشی های ساده است 2

با شروع عرضه گوشی نوکیا ۸۱۱۰ ۴G در بازارهایی همچون هند، ما مطمئنا شاهد جذب افراد زیادی به سوی گوشی های ساده ۴G خواهیم بود و به همین جهت ممکن است در فصول بعدی معادلات بازار با تغییرات بزرگی مواجه شود و نوکیا بتواند بر رقیب اصلی خود در هند غلبه کند.

منبع :
NOKIAPOWERUSER

دیدگاه ها

  • محمدهادی ۰۵/۰۳/۱۳۹۷ :: ۰۱:۰۵

    یعنی هنوز این ۸۱۱۰ جدید وارد بازار نشده؟پسر چقد کنده نوکیا،بنظر من این وقفه های طولانی شرکت بیشتر می‌تونه علت جایگاه دومی نوکیا باشه،طراحی و زیبایی و دوام عالی ولی عرضه دیرهنگام و ضعیف.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *