نوکیا Sleep معرفی شد: یک دستگاه ردیاب خواب هوشمند

Nokia Sleep

از آنجایی که نوکیا کنترل کامل برند Withings را بر عهده گرفته، تلاش خود را برای تغییرات بزرگ آغاز کرده است. این شرکت به مرور در حال معرفی نسخه های به روز شده‌ی دستگاه های بهداشت دیجیتال پیشین خود است. ساعاتی پیش، بخش بهداشت و سلامت دیجیتال نوکیا در جریان نمایشگاه CES 2018 اقدام به معرفی دستگاه جدید نوکیا Sleep کرد.

شرکت نوکیا، دستگاه نوکیا اسلیپ را به عنوان یک “پد سنجش خواب و اتوماسیون خانه” تعریف کرده است. نوکیا اسلیپ جایگزینی پیشرفته تر برای دستگاه Withings Aura خواهد بود. اسلیپ اساسا یک پد با پشتیبانی از وای فای است که در زیر تشک شما قرار می گیرد و وضعیت خواب شما را پیگیری می کند.

این دستگاه شاید در ظاهر چیز خاصی نداشته باشد، ولی می تواند با پیگیری خواب از زمان شروع خواب، وقفه خواب، خواب سبک، خواب عمیق، فازهای اختلال خواب حرکت سریع چشم (REM) و ردیابی خروپف، به تجزیه و تحلیل چرخه خواب شما بپردازند که در نوع خود منحصر به فرد و عالی است.

با استفاده از نوکیا اسلیپ، شما هر روز صبح نمره خواب خود را در اپلیکیشن Nokia Health Mate دریافت می کنید. به کمک این ابزار شما حتی توصیه هایی در مورد اینکه چه کارهایی می توانید انجام دهید تا در شب ها خواب بهتری داشته باشید نیز دریافت خواهید کرد. همچنین، نوکیا برای توسعه Sleep Smarter Program با کارشناسان خواب همکاری داشته است.

شما از طریق یک برنامه هشت هفته ای در برنامه Health Mate راهنمایی خواهید شد که به شما در درک الگوهای خواب کمک خواهد کرد و یاد می گیرید که چگونه الگوهای خواب متعادل و منظم داشته باشید – این برنامه شامل مرور تفاوت بین برنامه های خواب روزهای کاری هفته و برنامه خواب روزهای آخر هفته نیز می شود. نوکیا می گوید که این برنامه می تواند به شما کمک کند با تغییرات کوچکی بتوانید هر شب به مدت 12 دقیقه خواب بیشتری داشته باشید.

در نهایت، نوکیا اسلیپ با IFTTT یکپارچه سازی شده است. بنابراین در حال حاضر شما می توانید آن را در دستور العمل های خانه های هوشمند به کار بگیرید، به طوری که هنگامی که شما به خواب رفتید دمای خانه کاهش یابد و وقتی از خواب بیدار شدید، پرده های هوشمند برای رسیدن نور خورشید باز شوند.

ویژگی های نوکیا اسلیپ:

  • تجزیه و تحلیل چرخه خواب (عمق، سبکی و REM)، ردیابی ضربان قلب و تشخیص خروپف.
  • تنظیم آسان یک مرتبه ای و همگام سازی خودکار با برنامه Health Mate از طریق وای فای.
  • ادغام با IFTTT برای سناریوهایی نظیر کم کردن نور چراغ ها در هنگام خوابیدن و یا تغییرات دمای منزل.

نظر شما در مورد نوکیا اسلیپ چیست؟

منبع :
WAREABLE

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *