نوکیا موبایل: ما نمی خواهیم از لحاظ مشخصات فنی با چینی ها رقابت کنیم؛ بلکه بر کیفیت تمرکز داریم!

HMD’s CEO Florian Seiche

فلورین سیچ، مدیر عامل شرکت HMD Global به تازگی مصاحبه ای جالب با نسخه هندی مجله معروف فوربس داشته است. دو هفته اخیر برای اچ ام دی گلوبال در هند بسیار پر مشغله بوده و آنها به شدت درگیر رویداد معرفی گوشی های نوکیا ۵٫۱ پلاس و ۶٫۱ پلاس و سپس شروع فروش نوکیا ۶٫۱ پلاس در این کشور بوده اند. هند از نظر حجم، بزرگترین بازار شرکت اچ ام دی محسوب می شود، بنابراین روشن است که چرا نوکیا موبایل در این بازار سرمایه گذاری می کند.

مدیر عامل شرکت HMD اظهار داشته است که هند در مقایسه با اروپای غربی یک بازار متمایل به دستگاه های با مشخصات خوب و قیمت مناسب است و مشتریان در این کشور تمایل بیشتری به تعویض گوشی های موبایل خود دارند. نوکیا موبایل نمی خواهد “به لحاظ تاکتیکی از نظر مشخصات فنی با چینی ها رقابت کند”، به این معنی که اچ ام دی نمی تواند تمام دستگاه های خود را با چنین قیمت های رقابتی عرضه کند، چرا که این شرکت تمرکز خاصی بر روی طراحی و کیفیت ساخت، و یا آنچه که فلورین سیچ “نقطه تمایز فروش کلیدی ما کیفیت گوشی است” عنوان می کند، دارد.

نوکیا موبایل: ما نمی خواهیم از لحاظ مشخصات فنی با چینی ها رقابت کنیم؛ بلکه بر کیفیت تمرکز داریم! 1

او توضیح می دهد که “کیفیت سخت افزار و وعده کیفیت مادام العمر بزرگترین نقاط تمایز ما است”. او ادعا می کند در صورتی که اچ ام دی به جای تمرکز بر اصول اصلی خود، فقط به قیمت دستگاه بر اساس مشخصات توجه داشته باشد، قادر نخواهد بود یک کسب و کار پایدار درازمدت را ایجاد کند. وی همچنین اظهار داشته است که آنها باید ویژگی های متمایز کننده بیشتری را برای گوشی های نوکیا در نظر بگیرند.

نوکیا موبایل: ما نمی خواهیم از لحاظ مشخصات فنی با چینی ها رقابت کنیم؛ بلکه بر کیفیت تمرکز داریم! 2

همچنین از لحاظ گوشی های ساده ۴G، چیزهای جالبی گفته شده است. بر این اساس، HMD همچنان در حال بررسی پتانسیل گوشی های ساده ۴G است. فلورین سیچ اظهار داشته که ما در این حوزه یک رشد را به دلیل مشتریان شرکت Jio شاهد هستیم، اما گرایش بزرگتر این است که مشتریان در حال حرکت به سوی گوشی های هوشمند هستند. نوکیا ۸۱۱۰ ۴G در هند عرضه خواهد شد، اما قیمت آن بالا خواهد بود و با Jio phone رقابت نخواهد کرد.

در پاسخ به این سوال که فلورین به عنوان مدیر عامل شرکت چه چیزی را یاد گرفته، او گفت که “اولین مورد برای یادگیری، سرعت اجرا است“. او توضیح داد “شما می توانید درباره بسیاری از استراتژی ها صحبت کنید، شما می توانید به همان اندازه که می خواهید صحبت کنید، اما تنها موضوع مهم این است که شما در واقع قادر به اجرای چه چیزی در بازار هستید. ما نیز با این موضوع موافق هستم و HMD در زمینه معرفی و عرضه سریع دستگاه ها به بازار مشکلاتی را داشته است. نکته خوب این است که مدیر عامل این شرکت از این مساله آگاه است و انتظار می رود به زودی شاهد رفع این مسائل باشیم.

نظر شما در مورد اظهارات مدیر عامل اچ ام دی گلوبال چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • زاغی ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۱۵:۵۴

  بسیارعالی!اگرهدفتون اینه همانطورکه باشرکت کارل زایس برای تولیدلنز های بینظیرهمکاری می کنید باشرکت تسلا برای تولید باتری موبایل وپاور بانک هم همکاری وتولید مشترک داشته باشید ،با شرکت حرفه ای ‏JBLهم برای تولیدبلندگو و اسپیکر های بلوتوثی قابل حمل همکاری داشته باشید و همین طور برای تولید مشترک چیپ و تراشه پردازنده تولید مشترک با کوالکام تولیدمشترک باید داشته باشید همون کاری که سامسونگ به خوبی در وقت مناسب بررسی وبه مرحله اجراء درآورد

 • Mohammad ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۱۶:۴۳

  دوستان تاریخ کنفرانس نوکیا موبایل در ifa. چه روزیه؟

 • e ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۲۰:۰۴

  “ویژگی های متمایز کننده بیشتری را برای گوشی های نوکیا در نظر بگیرند”
  نوکیا واقعا رو این حرف استوار بوده.
  شما الان برین ببینین میفهمین راست میگه
  اونموقه نوکیا با پیورویو و لرزشگیر نوری پادشاهی میکرد کدام گوشی لرزشگیر داشت؟
  اون زمان که نوکیا شارژر بی سیم روی گوشیاش میذاشت کدام گوشی اینو داشت؟
  وقتی روشنایی صفحه ش ۶۰۰ ۷۰۰ نیت بود کدام صفحه نمایش اون زمان روشناییش انقد بود؟
  موقعی که گلنس رو داشت با قابلیت سفارش سازی فراوان و Peek که بتونه خاموش بشه حالا سامسونگ با always display چند ساله صفحه همیشه روشن آشغالشو معرفی کرده در صورتی که گلنس نوکیا تو جیب و کیف خاموش میشه.
  قابلیت کار با دستکش به همراه آپشنی واسه خاموش شدنش اونم نوکیا داشت.

  اینا رو که میبینم میفهمم راست میگه که نوکیا همون موقه سلطان تمایز بود.

  اما الان چی یه ذره غفلت کرد الان تمام گوشیای بازار این قابلیت هارو گذاشتن.

  • اسی ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۲۱:۰۵

   باهات موافقم روشنایی صفحه نمایش نوکیا۸ هم ۷۰۰ نیت هس

   • Moheb ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۲۳:۰۹

    بابا اسی فهمیدیم تو هم یه نوکیا ۸ داری تمام مطالب سایت و یا کامنتا رو ربط میدی به نوکیا ۸ هر چی مطلب بود میای میگی نوکیا ۸ من اله بله فلان بس کن دیگه بابا.

 • زاغی ۰۹/۰۶/۱۳۹۷ :: ۲۰:۳۴

  نوکیازمانی پادشاه بوداما شرکتهای رقیب به سرعت فاصله را کم کردند وحالا دربعضی موارد از نوکیا خیلی جلو افتادندباغفلت وغروری که نوکیادچارش شد،تنهاعاملی که باعث شد نوکیا به دور رقابتها برگرده تعداد طرفدارها و هواداراش درسراسردنیا بود،به خاطرمشتری مدار بودن این شرکت خوشنام وکاردرسته که حتی حالا هم دست از حمایت نرم افزاری وبروزرسانی برای گوشی های قدیمی جاوا وسیمبین برنداشته وهنوز هم بازی ها وآپدیت برای گوشی های خاطره انگیز قدیمی تر درنظرمی گیره عالی میشداگر برای مدل های گوشی قدیمی بادر نظرگرفتن بسته بندی ها اکسپرس وان باتری های اصل و اورژینال به بازار روانه میکردچونکه تمام بازار پرشده ازباتریهای تقلبی واصل قدیمی اصلا موجودنیست

 • زاغی ۱۰/۰۶/۱۳۹۷ :: ۰۷:۱۷

  من هم یه دونه نوکیامدل ‏E-52وهمینطورنوکیا ‏N8و نوکیاX-1‎ساده دارم،برای من دوتاگوشی اول حکم جواهرخاطره انگیزدوران خوش گذشته رادارند اما حیف که باتری های اصل داخل وکیومهای جعبه ‏EXPRESS ONشرکت نوکیا دیگه توبازار نیست وبازار پرشده ازباتری های غیر اصل وتقلبی دست ساز، عالی بوداگرشرکت نوکیا برای گوشی های خاطره انگیزش باتری اصل تولید وبه بازارعرضه می کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *