نوکیا گزارش مالی خود برای سه ماهه اول ۲۰۱۸ را منتشر کرد

nokia Flag logo

شرکت نوکیا طبق روال همیشه، به تازگی گزارش های مالی خود را برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ منتشر کرده است. نوکیا هر چند سه ماهه اول امسال را با سود پایین تری نسبت به انتظارات تحلیلگران به پایان رسانده، اما نوکیا مطمئن است که این شرکت در سال ۲۰۱۸ در بازار عملکرد موفق تری خواهد داشت.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، نوکیا ۴٫۹۲۹ میلیارد دلار (non-IFRS) درآمد داشته است، که یک کاهش ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد. همچنین سود این شرکت نیز از ۲۰۳ میلیون یورو در سه ماهه اول سال گذشته به ۸۳ میلیون یورو رسیده است. طبق استاندارد IFRS که شامل هزینه هایی مانند ادغام با Alcatel-Lucent می شود، نوکیا در این مدت درآمدی به میزان ۴٫۹۲۴ میلیارد دلار داشته و ۳۵۴ میلیون یورو هزینه کرده است، که نسبت به هزینه ۴۳۵ میلیون یورویی در سه ماهه اول ۲۰۱۷ شاهد ۱۹ درصد بهبود هستیم.

نوکیا گزارش مالی خود برای سه ماهه اول 2018 را منتشر کرد 1 نوکیا گزارش مالی خود برای سه ماهه اول 2018 را منتشر کرد 2

Nokia Technologies نیز در سه ماهه اول ۲۰۱۸ یک رشد تقریبا ۵۰ درصدی در درآمد و ۱۳۶ درصدی در سود را تجربه کرده است که رقم چشمگیری به حساب می آید. از مجموع ۳۶۵ میلیون یورو فروش خالص در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، ۳۴۹ میلیون یورو مربوط به پتنت ها، نام تجاری و صدور مجوز فن آوری و ۱۶ میلیون یورو مربوط به بخش سلامت دیجیتال بوده است.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • محمد رضا ۱۰/۰۲/۱۳۹۷ :: ۲۱:۵۴
  0 0

  الان بابت فروش گوشی توسط اچ ام دی به نوکیا سود میرسه؟ یا قبلا پول هنگفتی پرداخت کرده به نوکیا؟ چطوره این؟

  • mobile1199 ۱۰/۰۲/۱۳۹۷ :: ۲۳:۳۶
   0 0

   hmd صرفا بابت لیسانس برند نوکیا و یک سری پتنت های قدیمی ، مبالغی رو پرداخت میکنن . و گرنه عملا نوکیا هیچ کارس !

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *