نوکیا: نرخ آلودگی به بدافزار ۴۰۰ درصد افزایش یافته است

نوکیا به‌تازگی در گزارشی جامع اعلام کرده که نرخ آلودگی به بدافزار ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

شرکت نوکیا پس از انتشار گزارش جامع ۶ ماهه تحت عنوان «گزارش تهدیدات اطلاعاتی»، مجدداً به صدر اخبار رسانه‌ها آمده است. این شرکت فنلاندی، هر سال دو بار این گزارش را در بازه‌های زمانی ۶ ماهه منتشر می‌کند و حالا به تازگی یک جمع‌بندی از وضعیت سال ۲۰۱۶ را ارائه داده است. با توجه به گزارش ارائه شده، گویا وضعیت چندان خوب نیست و نرخ آلودگی به بدافزار ۴۰۰ درصد افزایش یافته که در این میان، گوشی‌های هوشمند سهمی ۸۵ درصدی داشته‌اند.

متأسفانه گوشی‌های هوشمتد و تبلت‌های اندرویدی بیشتر از سایرین در معرض آلودگی به بدافزار قرار داشته‌اند که البته جای تعجبی ندارد؛ زیرا اندروید اکنون محبوب‌ترین سیستم‌عامل جهان است و کاربران بسیار بیشتری در مقایسه با دیگر سیستم‌عامل‌ها دارد و مورد توجه هکرها است. موردی که شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، کاهش نرخ آلودگی رایانه‌های ویندوزی به بدافزار است که این موضوع نشان می‌دهد کاربران به نسخه‌های جدیدتر ویندوز مهاجرت کرده‌اند و یا رایانه را کنار گذاشته و یک گوشی‌ هوشمند تهیه کرده‌اند.

نوکیا اعلام کرده که برای اینترنت اشیاء جای نگرانی وجود دارد و باید این دستگاه‌ها در مقابل تهدیدات امنیتی مقاوم‌تر از قبل شوند. نوکیا اعلام کرده که با افزایش حمله‌های DDoS به این دستگاه‌ها، در ارتباط آن‌ها با شبکه و عملکرد آن‌ها اختلالاتی به وجود آمده است. این شرکت فنلاندی برای مقابله با یک چنین تهدیدیاتی، راه‌حل‌های مبتنی بر شبکه را پیشنهاد داده است.

نظر شما در مورد گزارش ارائه شده چیست؟ آیا راهی وجود دارد که بتوان این تهدیدات را کاهش داد؟

منبع :
PHONEARENA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *