توافقنامه بیش از ۲ میلیارد یورویی نوکیا با اپراتورهای بزرگ چین

Nokia-5-g-potential

گزارش مالی اخیر نوکیا هر چند نشان دهنده شرایط مالی عالی برای این شرکت نبود، ولی سهام آنها همچنان وضعیت خوبی دارد. دلیل اصلی این موضوع این است که چهارمین انقلاب صنعتی یا گذار آهسته به شبکه های آینده در حال انجام است و نوکیا اعلام کرده که شبکه های ۵G وضعیت مالی این شرکت را تثبیت خواهد کرد و ما اکنون می توانیم اثرات آن را مشاهده کنیم.

توافقنامه بیش از 2 میلیارد یورویی نوکیا با اپراتورهای بزرگ چین 1

نوکیا، غول شبکه فنلاندی در حال حاضر سه همکاری جداگانه را با اپراتورهای بزرگ چینی، China Mobile، China Telecom و China Unicom به ارزش ۲٫۳ میلیارد یورو شروع کرده است. شرح کار این شرکت، ساده سازی انتقال این اپراتورهای بزرگ به شبکه ۵G است. نوکیا فناوری و خدمات خود را برای افزایش سرعت، قابلیت اطمینان و ظرفیت در شبکه های پهنای باند ثابت و همراه این اپراتورها در سراسر چین پیاده سازی خواهد کرد. در حقیقت نوکیا به دنیال استفاده از پتانسیل شبکه ۵G در چین است.

نوکیا فناوری ها و تخصص خود را در سراسر چین برای China Mobile ارائه خواهد کرد: دسترسی رادیویی، هسته، شبکه های نوری کنش پذیر، مسیریابی IP و انتقال نوری، SDN، مدیریت شبکه و خدمات حرفه ای.

نوکیا از China Telecom برای بهبود پوشش ۴G LTE در سراسر کشور و ظرفیت کانونی پشتیبانی خواهد کرد. نوکیا نمونه کارها و راهکارهای نهایی خود از جمله دسترسی رادیویی FDD-LTE، راهکارهای CPE خانگی، روترهای اصلی، روترهای لبه چند سرویسه و نوری و همچنین خدمات تخصصی خود را برای China Telecom ارائه خواهد داد. هر دو طرف همکاری ۵G را بهبود خواهند داد و روند پیشرفت ۵G چین را تسریع خواهند کرد.

نوکیا به China Unicom کمک خواهد کرد تا فناوری های خود را به سراسر کشور گسترش دهد، از جمله دسترسی رادیویی FDD-LTE نوکیا، محاسبات لبه چند دسترسی، IMS مجازی، SDN، مسیریابی IP و انتقال نوری و تجهیزات شبکه ثابت. در همکاری با نوکیا، China Unicom به دنیال افزایش کیفیت و ظرفیت شبکه خود برای رشد پایگاه مشتری ۴G LTE خود و همچنین تحقیق و توسعه گسترش خدمات اینترنت اشیا و تکامل به سوی ۵G، از جمله استفاده از هوش مصنوعی در شبکه ها است.

بدون شک نوکیا پیشگام و رهبر حوزه ۵G در جهان است و این شرکت می تواند در این زمینه حرکت های بزرگی را انجام دهد که درآمدزایی منحصر به فردی را برای این شرکت به همراه داشته باشد. حضور نوکیا در چین که پایگاه اصلی برخی رقیبان این شرکت در این حوزه است، اهمیت نوکیا در این صنعت را نشان می دهد.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • Hooman ۱۸/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۳:۵۰

    اينكه تو چين، در مقر شركتي مخابراتي هوآوي تونستن چندتا اپراتور رو قانع كنن كه از خدمات نوكيا استفاده كنن نه شركت هاي چيني ساكن چين واقعا يك موفقيت بزرگ هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *