نوکیا بخش سلامت دیجیتال خود را فروخت، برند Withings باز می گردد!

withings_nokia.0-e148896667857

Withings به عنوان یک شرکت فرانسوی فعال در حوزه بهداشت و سلامت دیجیتال، در سال 2008 توسط Eric Carreel و Cedric Hutchings تأسیس و سپس در سال 2016 توسط نوکیا به مبلغ 170 میلیون یورو خریداری شد و در نهایت Nokia Health نامگذاری شد. پیش از این خبرهایی عجیب از احتمال فروش این بخش توسط نوکیا منتشر شده بود ولی این کار به صورت رسمی تایید نشده بود. حالا این خبر رسما تایید شده و این بخش دوباره به بنیانگذار شرکت Withings، یعنی Eric Carreel فروخته شده است و تا آخر سال 2018 دوباره برند دستگاه ها به Withings تغییر خواهد کرد.

Carreel در بیانیه ای گفته است:

من خوشحالم که با تیم های درخشانی که چنین موفقیت بزرگی را برای این نام تجاری ایجاد کرده اند دوباره شروع به کار می کنم. ما یک چالش هیجان انگیز برای ادامه به حرکت دادن مرزهای سلامت متصل در پیش رو داریم.

فروش Withings بخشی از تمرکز اصلی نوکیا برای تبدیل شدن به یک شرکت کسب و کار به کسب و کار (B2B) و صدور مجوز است. این شرکت همچنین تلاش های زیادی برای بازگشت جدی به بازار گوشی های موبایل داشته و در این زمینه با HMD Global قراردادی امضا کرده است. اچ ام دی همچنین به تازگی سرمایه گذارهایی پیدا کرده و 100 میلیون دلار بودجه به دست آورده تا سبد محصولات خود را به شدت گسترش دهد.

بر اساس این قرارداد جدید برای فروش کسب و کار بهداشت و سلامت دیجیتال نوکیا، شرکت Withings همچنان تا زمانی که نام تجاری Withings در پایان سال 2018 به طور کامل دوباره احیا شود، به فروش محصولات سلامتی نوکیا همچون Body Cardio، Steel HR و Thermo ادامه خواهد داد. این شرکت مقر خود در پاریس، همراه با تیم های دیگر خود در ایالات متحده و آسیا را حفظ خواهد کرد.

منبع :
CNET

دیدگاه ها

  • خالد 01/06/2018 :: 11:50

    Withings بهتر از نوکیا عمل کرده بود و به نظرم خوب بشه این انتقال نوکیا فقط باعث شد روند رو به رشد شرکت Withings متوقف بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *