نوکیا بخش سلامت دیجیتال خود را فروخت، برند Withings باز می گردد!

withings_nokia.0-e148896667857

Withings به عنوان یک شرکت فرانسوی فعال در حوزه بهداشت و سلامت دیجیتال، در سال ۲۰۰۸ توسط Eric Carreel و Cedric Hutchings تأسیس و سپس در سال ۲۰۱۶ توسط نوکیا به مبلغ ۱۷۰ میلیون یورو خریداری شد و در نهایت Nokia Health نامگذاری شد. پیش از این خبرهایی عجیب از احتمال فروش این بخش توسط نوکیا منتشر شده بود ولی این کار به صورت رسمی تایید نشده بود. حالا این خبر رسما تایید شده و این بخش دوباره به بنیانگذار شرکت Withings، یعنی Eric Carreel فروخته شده است و تا آخر سال ۲۰۱۸ دوباره برند دستگاه ها به Withings تغییر خواهد کرد.

نوکیا بخش سلامت دیجیتال خود را فروخت، برند Withings باز می گردد! 1

Carreel در بیانیه ای گفته است:

من خوشحالم که با تیم های درخشانی که چنین موفقیت بزرگی را برای این نام تجاری ایجاد کرده اند دوباره شروع به کار می کنم. ما یک چالش هیجان انگیز برای ادامه به حرکت دادن مرزهای سلامت متصل در پیش رو داریم.

فروش Withings بخشی از تمرکز اصلی نوکیا برای تبدیل شدن به یک شرکت کسب و کار به کسب و کار (B2B) و صدور مجوز است. این شرکت همچنین تلاش های زیادی برای بازگشت جدی به بازار گوشی های موبایل داشته و در این زمینه با HMD Global قراردادی امضا کرده است. اچ ام دی همچنین به تازگی سرمایه گذارهایی پیدا کرده و ۱۰۰ میلیون دلار بودجه به دست آورده تا سبد محصولات خود را به شدت گسترش دهد.

بر اساس این قرارداد جدید برای فروش کسب و کار بهداشت و سلامت دیجیتال نوکیا، شرکت Withings همچنان تا زمانی که نام تجاری Withings در پایان سال ۲۰۱۸ به طور کامل دوباره احیا شود، به فروش محصولات سلامتی نوکیا همچون Body Cardio، Steel HR و Thermo ادامه خواهد داد. این شرکت مقر خود در پاریس، همراه با تیم های دیگر خود در ایالات متحده و آسیا را حفظ خواهد کرد.

منبع :
CNET

دیدگاه ها

  • خالد ۱۱/۰۳/۱۳۹۷ :: ۱۱:۵۰

    Withings بهتر از نوکیا عمل کرده بود و به نظرم خوب بشه این انتقال نوکیا فقط باعث شد روند رو به رشد شرکت Withings متوقف بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *