نوکیا با همکاری چاینا موبایل یک آزمایشگاه ۵G دیگر در چین راه اندازی می کند

۱۴۹۰۲۹۲۹۴۶_nokia-global_story

اخیرا نوکیا اعلام کرد که با Tencent برای ایجاد یک آزمایشگاه مشترک همکاری می کند تا این دو شرکت بتوانند پتانسیل ۵G را “برای ارائه کاربردهای جدید” بررسی کنند. اکنون نوکیا اعلام کرده که این شرکت یک تفاهم نامه با China Mobile امضا کرده است که در راستای آن، این شرکت یک آزمایشگاه که در آنجا آنها روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) در شبکه های ۵G به منظور بهینه سازی تحویل محتوا تحقیق می کنند، تاسیس خواهد کرد.

آزمایشگاه جدید AI*5G در هانگژو چین راه اندازی خواهد شد و طبق گفته این شرکت، نوآوری فنی و یکپارچه سازی را تسریع خواهد بخشید. این دو شرکت امیدوار هستند بتوانند یک اکوسیستم RAN (شبکه دسترسی رادیویی) باز را توسعه دهند، به طوری که آنها با اشخاص ثالث برای شکل دادن خدمات فوق سریع ۵G و Edge Cloud کار کنند.

مارک روان، رئیس بخش شبکه های موبایل در نوکیا در مورد این همکاری اظهار داشت:

کارهایی که ما با چاینا موبایل انجام می دهیم، نمونه ای بارز از چگونگی کمک ما به مشتریانمان برای گشودن پتانسیل موجود در شبکه های ۵G خود با استفاده از ابزارهای مفید و رابط های باز است. استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فرصت های زیادی را برای خدمات جدید فراهم می کند و ما خوشحالیم که می توانیم با بهره گیری از قابلیت های معماری ۵G Future X خود، از تحقیقات هوش مصنوعی چاینا موبایل برای بهینه سازی شبکه های آینده و ارائه بسیاری از خدمات نوآورانه جدید پشتیبانی کنیم.

یوهانگ یوانگ، معاون موسسه تحقیقات چاینا موبایل (CMRI) همچنین در مورد این مشارکت توضیح داد:

چاینا موبایل از مدت ها پیش توجه ویژه ای به استفاده از هوش مصنوعی دارد و برای ایجاد یک اکوسیستم ۵G+AI باز و مشارکتی تلاش می کند. با امضای این تفاهم نامه، ما برای آغاز همکاری در زمینه تحقیقات داده های بزرگ و فناوری های یادگیری ماشین قابل اجرا روی شبکه ۵G RAN و تلاش مشترک در اتحاد O-RAN که اخیرا برای بهبود هوش ۵G [شبکه]، کاهش پیچیدگی و کشف قابلیت های جدید [شبکه ها]، خوشحال هستیم.

ما نیز امیدواریم این دو شرکت پیشرفت خوبی در همکاری های خود داشته باشند، زیرا کار آنها بسیار مهم است. نوکیا خاطر نشان می کند که میلیاردها دستگاه IoT در طول چند سال آینده به صورت آنلاین در دسترس خواهند بود و انتظار می رود بسیاری از آنها بر شبکه های ۵G متکی باشند. شبکه های ۵G باید با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قادر به پیش بینی و پاسخگویی به تغییرات در هر لحظه باشند، بنابراین این تحقیقات یک موضوع کلیدی به شمار می آید.

منبع :
NEOWIN

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *