ثبت نام

نوکیا در سال ۲۰۱۶ موفق به فروش ۳۵ میلیون گوشی ساده شده است!

feature-phones

فیچرفون ها و یا همان گوشی های ساده، به گوشی هایی گفته می شود که ما پیش از ورودگوشی های هوشمند” شاهد آن ها بودیم. این گوشی ها امکان استفاده از برخی از نسخه های اینترنت و پخش فایل های MP3 را برای کاربر فراهم می کردند، ولی فاقد بسیاری از ویژگی هایی بودند که ما امروزه در گوشی های هوشمند مدرن از آن ها استفاده می کنیم. برخی گوشی هایی که در این دسته قرار می گیرند عبارتند از نوکیا ۱۵۰، ۲۱۶ و ۲۲۲، و همچنین دستگاه های کلاسیکی مانند ۳۲۱۰، ۳۳۱۰ و ۵۱۱۰٫

اگر چه مدتی قبل شایعه شده بود که شرکت نوکیا به دنبال کنار گذاشتن کسب و کار گوشی های ساده (غیر هوشمند) خود است، ولی بر اساس اخبار جدیدتر، HMD در حال حاضر در صدد رونمایی از نسخه ی جدید نوکیا ۳۳۱۰ برای عرضه ی مجدد آن است. آمار و ارقام مربوط به گوشی های نوکیا نشان می دهد که این شرکت موفق شده در سال گذشته ۳۵ میلیون واحد از این دستگاه ها را به فروش برساند که با توجه به آمار، بعید به نظر می رسد که نوکیا این بخش از بازار را از دست بدهد. این رقم شامل ۸٫۹ درصد از تمام گوشی های ساده فروخته شده در سراسر جهان می باشد، به طوری که این شرکت با این فروش در پشت سر سامسونگ که مقام اول را در اختیار دارد قرار گرفته است. بر اساس این آمار در مجموع، ۳۹۶ میلیون گوشی ساده در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان فروخته شده است.

در حالی که این آمار برای نوکیا ممکن است بزرگ به نظر برسد، ولی لازم به ذکر است که نوکیا در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۹۰ میلیون واحد گوشی ساده شده بود، بنابراین نسبت به سال گذشته بیش از ۶۵ درصد کاهش فروش داشته است. با این وجود، این بخش هنوز هم یک صنعت بسیار بزرگ برای این شرکت محسوب می شود و ممکن است به همین دلیل باشد که HMD با تمام قوا به دنبال رونمایی و عرضه ی نسخه ی جدید ۳۳۱۰ می باشد.

با فرض این که دستگاه جدید به اندازه ی کافی جذاب و مورد پسند خریداران باشد، حتی این امکان وجود دارد که این شرکت بتواند جایگاه اول را از سامسونگ پس بگیرد و این بخش درآمد بسیار خوبی را برای HMD به ارمغان بیاورد.

منبع :
NEOWIN

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد الکترونیکی

خرید حضوری

ساماندهی

logo-samandehi