ثبت نام

خودنمایی نوکیا در رویداد D4G Award در دبی!

Nokia drones and LTE connectivity

همان‌طور که احتمالاً تمامی شما می‌دانید، کمپانی نوکیا در بخش‌های متنوعی فعالیت دارد. به تازگی این کمپانی در رویدادی در امارات متحده عربی، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) به منظور تسهیل در عملیات نجات کارآمد را برای اولین بار به نمایش عمومی گذاشته است.

در این رویداد نوکیا به نمایش گذاشت که آن‌ها چگونه با استفاده از شبکه‌ی فوق‌العاده جمع و جور (Ultra Compact Network) خود – یک ایستگاه پایه با قابلیت حمل و جابجایی بالا – و ایجاد یک شبکه LTE پر سرعت آنی، اقدام به برقرار کردن ارتباط بین هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین ویدیویی و یک مرکز کنترل می‌کنند.  این فعالیت نوآورانه و ابتکاری نوکیا برای نجات جان‌ها، برای اولین بار در رویداد UAE Drones for Good (D4G) Award که در روز گذشته در دبی افتتاح شده به معرض نمایش گذاشته شده است.

اتصال شبکه اغلب اولویت اول هر عملیات امداد و نجات است که معمولاً نیز این بخش در شرایط بحرانی به خطر می افتد. این شبکه‌ی جدید نوکیا (Ultra Compact Network) به سرعت مجدداً یک شبکه LTE مستقل را برای برنامه‌های مختلف مأموریت‌های حساس از جمله هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین فراهم می‌کند. هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند ویدیو و دیگر داده‌های به دست آمده از حسگرها را به صورت لحظه‌ای از محل حادثه به یک مرکز کنترل ارسال کنند، موارد ابتدایی مانند مکان دقیق جایی که انسان‌ها گیر افتاده را ارائه نمایند و دشواری‌های دستیابی به آن مکان‌ها را نشان دهند.

نوکیا با این ابتکار برای نجات جان انسان‌ها، اقدام به ایجاد یک مرکز کنترل در یک محل فاجعه و تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از تکنولوژی Video Analytics نوکیا می‌کند تا موارد مفید و استراتژیک را استخراج شود و امکان تصمیم گیری سریع و اولویت بندی وظایف برای انجام عملیات نجات کارآمد و ایمن فراهم شود. راه حل تجزیه و تحلیل داده‌ها و ویدیوی نوکیا به همراه برنامه‌های امداد و نجات و ابزارهای کمکی مأموریت، اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری مناسب و سریع در این شرایط را فراهم می‌کند.
برنارد نجم، رئیس واحد بازار خاورمیانه نوکیا اظهار داشت:

نوکیا همیشه در تلاش برای گسترش امکانات انسانی برگرفته از تکنولوژی‌های به نفع بشریت است. ما به مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها متعهد هستیم و با “Nokia Saves Lives” می‌خواهیم با استفاده از تکنولوژی‌های خود با هواپیماهای بدون سرنشین، عملیات نجات کارآمد در همکاری با سازمان‌های غیر دولتی و اپراتورهای شبکه را نشان دهیم. انتخاب این ابتکار توسط UAE Drones for Good Award برای نمایش عمومی در دبی به روشنی سودمندی این ابتکار نوآورانه برای مدیریت و حل هوشمندانه‌ی فاجعه را نشان می‌دهد.

بررسی اجمالی پروژه Nokia Saves Lives:

  • همراهی با هواپیماهای بدون سرنشین حامل دوربین برای استریم ویدیوها و ارائه‌ی دیگر داده‌های به دست آمده توسط سنسورها.
  • پروژه Saving Lives Control Center نوکیا متشکل از کنترل شبکه، کنترل هواپیماهای بدون سرنشین، برنامه‌های امداد و نجات و ابزارهای مشاور و نظارتی مأموریت می‌باشد.
  • شبکه Ultra Compact نوکیا، یک ایستگاه پایه‌ی قابل حمل و نقل و سبک وزن – بسیار کوچک به اندازه‌ی یک کوله پشتیمی‌باشد که می‌تواند به سرعت یک اتصال شبکه ۴G بسیار امن و قابل اعتماد را فراهم کند.
  • استفاده از سرویس Video and Data Analytics نوکیا برای استخراج بینش‌ها و راه حل‌های مفید و سودمند.

نظر شما در مورد این پروژه‌ی بلند پروازانه‌ی نوکیا چیست؟

منبع: NOKIA

دیدگاه ها

  • حامد ۰۳/۱۲/۱۳۹۵ :: ۱۴:۱۸
    0 0

    عالیه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد الکترونیکی

خرید حضوری

ساماندهی

logo-samandehi