Countepoint: اکنون نوکیا بزرگترین فروشنده گوشی های ساده در جهان است

Nokia-crown-Kralj

مدتی قبل آمار جدید موسسه Countepoint Research منتشر شد که نشان می داد اچ ام دی در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ عملکرد بسیار خوبی در زمینه فروش گوشی های نوکیا داشته و پیشرفت چشمگیری را نسبت به سه ماهه سوم ۲۰۱۷ تجربه کرده است.

Counterpoint Research گفته بود که اچ ام دی ۱ درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است، که بر این اساس می توانستیم بگوییم که از کل حدود ۴۱۵ میلیون دستگاه به فروش رفته در جهان، ۴٫۱۵ میلیون گوشی هوشمند متعلق به نوکیا بوده است. اکنون آنها تعداد دقیق دستگاه های عرضه شده در بازار را به طور تفکیک شده برای گوشی های ساده و گوشی های هوشمند محاسبه کرده و به اشتراک گذاشته اند.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، شرکت اچ ام دی گلوبال ۴٫۴ میلیون گوشی هوشمند و ۲۰٫۷ میلیون گوشی ساده یا فیچرفون با برند نوکیا را عرضه کرده است. بر اساس این آمار، نوکیا در حال حاضر در جهان، جایگاه  ۱۱ در فروش گوشی های هوشمند و همچنین جایگاه اول در فروش گوشی های ساده را در اختیار گرفته است. در مجموع، اچ ام دی ۲۵٫۱ میلیون دستگاه فروخته است، که در نتیجه در لیست بزرگترین فروشندگان گوشی موبایل، مقام ششم را به دست می آورد.

به طور کلی این آمار نشانگر عملکرد فوق العاده نوکیا در یک سال گذشته هستند. با این که این شرکت تنها یکسال است که مجددا به بازار گوشی های موبایل بازگشته، توانسته به پادشاه فروش گوشی های ساده تبدیل شود که دستاورد بزرگی است. با نگاه امیدوارانه، به نظر می رسد سال ۲۰۱۸ ما همچنان شاهد بهبود جایگاه این شرکت و سهم فروش آن در بازار خواهیم بود.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *