بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند

Nokia True Wireless Earbuds-head

تمام سازندگان در تلاش هستند تا هدفون های بی سیم کوچکی را به بازار ارائه کنند که بخشی از هدف آنها رقابت با هدفون بی سیم اپل، یا همان AirPods است. جدیدترین تلاش شرکت فنلاندی HMD Global در زمینه ساخت هدفون نیز از این قاعده مستثنا نبوده است.

HMD مدتی قبل به طور رسمی از هدفون بی سیم رده بالای خود به نام Nokia True Wireless Earbuds رونمایی کرد و این هدفون در حالی که ممکن است کمبودهایی مقابل AirPods داشته باشد، ولی توانایی تفکیک بهتر پارازیت ها و سر و صداهای اضافی را دارد و صدایی قدرتمندتر را ارائه می دهد و همچنین از همه مهمتر، یکپارچگی بسیار خوبی با تمام دستگاه های اندرویدی و iOS دارد.

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 1

در داخل بسته بندی True Wireless Earbuds، شما می توانید ایربادها، ایرتیپ های سیلیکونی (سَری های هدفون)، قاب حمل استوانه ای و کابل شارژ USB-C را پیدا کنید. قاب حمل این هدفون را شاید بتوان قهرمان گمنام موجود در این بسته به شمار آورد. این محفظه لوله ای شکل، با فشار دادن ضامن بالایی آن باز می شود. پس از باز شدن شما یک فضای مجزا برای هر earbud پیدا خواهید کرد و مشاهده می کنید که آنها به صورت مغناطیسی در جای خود نگهداری می شوند.

این قاب همچنین هدفون ها را از طریق دو پین POGO برای هر یک، شارژ می کند. یکی از آنها به بدنه گوشه وصل شده و دیگری به پوشش فلزی محافظ گرد و غبار متصل می شود که از بخش مخروطی بلندگو محافظت می کند. در تکمیل این مدار برای شارژ هر هدفون، باتری داخلی موجود در قاب محافظ، وظیفه شارژ آنها را به عهده می گیرد. بنابراین شما قاب حمل را به وسیله کابل USB-C شارژ می کنید و سپس این قاب به شما امکان شارژ هدفون ها (تا چهار مرتبه به صورت کامل) را فراهم می کند. در حقیقت هر بار که هدفون ها را در محفظه خود قرار می دهید، آنها به طور کامل شارژ خواهند شد.

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 2

انتظار می رود هدفون ها به مدت سه و نیم ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد قابلیت استفاده داشته باشند. این رقم قابل قبولی به شمار می آید و کاربر به سادگی با قرار دادن هدفون ها در قاب خود می تواند دوباره آنها را شارژ و برای استفاده بعدی آماده سازی کند. در استفاده روزمره از این ایرباد نیز تقریبا همین رقم به دست آمد.

شما در قاب حمل True Wireless Earbuds شاهد سه LED خواهید بود، یکی برای هر هدفون که شارژ شدن آنها را نشان می دهد، و دیگری برای نشان دادن وضعیت باتری خودِ قاب.

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 3

ایربادها به محض خروج از قاب خود در وضعیت روشن قرار می گیرند و به جفت شدن با یکدیگر و همچنین دستگاه بلوتوثی مادر (گوشی موبایل، تبلت و…) می پردازند. در عمل تا شما آنها را از قاب خارج كرده و در گوش خود قرار دهید، آنها متصل شده اند و می توانید به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید. با یک فشار بسیار طولانی مدت روی دکمه هر یک از ایربادها، در صورتی که آنها جفت شده باشند، دو ایرباد خاموش خواهند شد. همچنین این امکان وجود دارد که یک ایرباد را به صورت دستی (با فشار دادن دکمه به مدت طولانی) دوباره فعال کنید و از آن برای تماس ها و سایر موارد استفاده کنید.

هر ایرباد دارای یک دکمه فیزیکی در حاشیه خود است و بهتر است در زمان قرار دادن آنها در گوش به خود عادت دهید که این دکمه ها در بالای ایرباد قرار بگیرد. این دکمه به سادگی با لمس پیدا می شود، بنابراین قرار دادن درست ایربادها در گوشی کاملا آسان و بدون دردسر صورت می گیرد. کنترل های دکمه رایج نیز وجود دارند؛ از جمله برای پخش/توقف، جلو بردن آهنگ ها با یک فشار دو ثانیه ای و یا افزایش یا کاهش حجم صدا با دو با فشردن دکمه ایرباد سمت چپ یا راست ( به ترتیب). عملکردهایی مشابه برای پاسخ دادن یا رد تماس ها نیز وجود دارد و یک فشار+فشار طولانی موجب فعال شدن دستورات صوتی بر روی گوشی شما برای برقراری تماس خواهد شد.

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 4

همانند هر ایرباد دیگری، سوالاتی مانند “آیا آنها به خوبی گوش من را پوشش می دهند” و “آیا آنها محکم در جای خود می مانند” نیز برای True Wireless Earbuds پیش می آید. با پیروی از رویکرد رایج تولید کنندگان هدفون های بی سیم، نوکیا True Wireless Earbuds نیز همراه با سه سَری سیلیکونی در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ برای هر ایرباد ارائه می شود. برای استفاده من، سایز متوسط بهترین گزینه بود. آنها به راحتی در کانال گوش قرار می گیرند و تنها با یک فشار کوچک به خوبی ارتباط گوش با محیط بیرون را قطع می کنند. ایربادها برای قدم زدن در شهر، دویدن برای سوار شدن به اتوبوس، و یا ورزش در باشگاه و… به اندازه کافی خوب و محکم در جای خود قرار می گیرند و در همه این موارد، گواهی IPX4 برای مقاومت آنها در برابر عرق و بارندگی و… خیال شما را از بابت آسیب ندیدن این ایرباد دوست داشتنی راحت می کند.

از آنجا که ایربادها با سَری های سیلیکون به خوبی گوش شما را پر می کنند و منفذی باقی نمی گذارند، شما بهترین کیفیت موسیقی را تجربه خواهید کرد و کمترین سر و صدای مزاحم خارجی را  خواهید شنید. البته این ایربادها نمی توانند به طور کامل سر و صدای خارجی را حذف کنند (و هیچ عنصر فعال لغو نویز در آنها وجود ندارد) اما عملکرد آنها به حدی خوب است که تمرکز شما کاملا روی صدایی که گوشی می دهید باقی بماند و در عین حال اگر کسی در اطراف شما صدایتان کند آن را متوجه شوید. این ایرباد bass کاملا راضی کننده ای دارد و خوشبختانه این روزها تقریبا هر گوشی هوشمندی تنظیمات اکولایزر را برای تنظیم دقیق صدا در اختیار کاربر قرار می دهد که به شما اجازه می دهد صدا را مطابق سلیقه خود تنظیم کنید. سخت افزار این ایرباد حد زیادی از نیازهای کاربران در این حوزه را برآورده می سازد، اما به واسطه اندازه کوچک آنها، شما قادر نخواهید بود محدوده دینامیکی فوق العاده گسترده ای را دریافت کنید.

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 5

شاید نوکیا True Wireless Earbuds هدفونی نباشد که ما در یک سفر طولانی از آن استفاده کنیم، ولی ایربادی مناسب برای استفاده روزمره شما به حساب می آید. با وزن ۵ گرمی هر ایرباد، آنها در زمان استفاده تقریبا غیر قابل تشخیص هستند و تنها احساس فیزیکی در هنگام استفاده، یک فشار جزئی و ناچیز بر گوش است. با توجه به عدم وجود سیم و یا قاب خارجی متصل به این ایربادهای فوق العاده ظریف، علت استفاده از واژه “true” در نامگذاری این محصول مشخص می شود.

به طور کلی هیچ تردیدی وجود ندارد که کل مجموعه به بهترین شکل طراحی شده است و استفاده از ایربادها به راحتی انجام می شود. آنها به سرعت شارژ می شوند و با یک بار شارژ میزان قابل توجهی از صدا را ارائه می دهند. در مجموع این مجموعه به خوبی قیمت گذاری شده است و می تواند شانس بالایی را در بازار ایربادها داشته باشد. True Wireless Earbuds را می توان یک موفقیت برای نوکیا دانست.

خبر خوشحال کننده این است که با گذشت مدت کوتاهی از عرضه این ایرباد رده بالا در جهان، اکنون این محصول برای اولین بار در ایران در فروشگاه مای نوکیا نیز موجود شده و در دسترس طرفداران نوکیا قرار گرفته است.

نظر شما در مورد نوکیا True Wireless Earbuds چیست؟

بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند
بررسی هدفون بی سیم نوکیا True Wireless Earbuds: زیبا، باکیفیت، قدرتمند 6

تمام سازندگان در تلاش هستند تا هدفون های بی سیم کوچکی را به بازار ارائه کنند که بخشی از هدف آنها رقابت با هدفون بی سیم اپل، یا همان AirPods است. جدیدترین ت

Editor's Rating:
4
منبع :
FORBES

دیدگاه ها

 • Reza ۰۱/۱۱/۱۳۹۷ :: ۲۲:۴۰

  تجربه استفاده از هیچکدوم رو نداشتم نمیتونم درمورد عملکردشون نظر بدم ولی به نظرم این هدفون ها از نظر طراحی یه قدم از ایرپاد های اپل جلوتر هستن واقعاً نمیفهمم چرا اون ایرپاد ها با اینکه سیم ندارن ولی اون دسته که تو بقیه هدفون ها سیم ازش خارج میشه رو دارن، میدونم باتری ها تو اون دسته ها قرار گرفتن ولی اصلا لازم نبود باتری اون شکلی و اونجا قرار بگیره.

 • mamalkamal ۰۲/۱۱/۱۳۹۷ :: ۰۰:۰۴

  والا هممه جوره ظاهری و باطنی از ایرپاد زست و سفید اپل بهتره

 • ee ۰۲/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۲:۳۶

  خیلی عالین اون دکمه های کنترلی هم که داره بسیار عالیه البته نمیدونم واسه آیفون همچین قابلیتی داره یا نه.
  تنها چیزی ک میدونم اینه حداقل توی گوش من باید بره،اپل بسیار ارگونومی بدی داره تو گوش من اصن میفته از گوشم منم ک همیشه در حال دویدن هستم.
  ای کاش ی مقایسه ام با ایرپاد های اپل میذاشتین از نظر عملکرد باطری،دکمه،کیفیت صدا،قیمت و….

  اما بازم من از ایرپاد های اپل بیشتر دوستش دارم.

  • امیر زمانی ۰۲/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۴:۱۷

   سعی میکنیم اگر امکانش باشه این مقایسه رو هم انجام بدیم

 • mehdi ۰۳/۱۱/۱۳۹۷ :: ۱۲:۲۱

  سلام. قرار بود ویدیوی unbox این محصول رو بذارین ولی نیست…

 • شیرین ۰۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۲۰:۳۱

  سلام
  من این ایرپاد رو دارم اما بیشتر وقتها یه دونشو میتونم استفاده کنم اما فقط گوش راست چون گوش چپ تنهایی فقط میتونم اهنگ گوش بدم باهاش… همشون اینجوریه ؟

 • بابک ۰۹/۰۵/۱۳۹۸ :: ۱۳:۱۵

  سلام
  من این ایرپاد و خیلی هم راضی هستم. مدتها بود به دنبال چنین ایرپادی میگشتم. کارایی خیلی خوبی دارد، قابلیت پاسخ گویی در هر دو گوشی برقرار است. واقعا صدای بی نظیری دارد. کافی از پدهایی که داخل جعبه موجود می باشد به اندازه گوش خود تنظیم کنید تا هیچ صدایی خارجی به گوش شما نرسد. بیس فوقالعادهای دارد. زمان شارژ نسبت به پادهای دیگر شرکت ها سریعتر می باشد. به طور کل از همه لحاظ عالی می باشد.

 • فرزین ۲۷/۰۵/۱۳۹۸ :: ۲۰:۰۱

  سلام، خود ایر فون ها رو وقتی استفاده نمیکنیم داخل کیس بزاریم یا نه چون وقتی داخل کیس میزاریم شروع میکنه به شارژ شدن
  ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *