Counterpoint: نوکیا در سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ سومین فروشنده برتر گوشی های ساده بوده است

nokia-8110-vs-nokia-3310-2

موسسه Counterpoint Research هفته گذشته گزارش خود در مورد بازار گوشی های هوشمند در طول سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ و کل سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. طبق این گزارش، HMD در لیست فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم ۲۰۱۸، با فروش ۴٫۶ میلیون گوشی هوشمند در این دوره، جایگاه ۹ را به خود اختصاص داده است.

گوشی های ساده همچنان پرطرفدار!

در حالی که بازار گوشی های هوشمند ۷ درصد کاهش یافته است، رشد سالیانه HMD در سه ماهه چهارم سال گذشته ۶ درصد بوده، اما این شرکت نسبت سه ماهه سوم ۲۰۱۸ گوشی های هوشمند کمی کمتری را وارد بازار کرده است.

در بخش گوشی های ساده، اطلاعات Counterpoint Research نشان می دهد که Nokia Mobile در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ با دارا بودن ۱۵ درصد از سهم بازار، جایگاه سوم را در میان فروشندگان این دستگاه ها در اختیار داشته است. توجه داشته باشید که این داده ها، داده هایی اولیه هستند، بنابراین ما باید منتظر انتشار نتایج نهایی Counterpoint Research باشیم که همچنین شرکت های قرار گرفته در رتبه اول و دوم را نیز نشان خواهد داد. در سه ماهه سوم ۲۰۱۸، با توجه به اطلاعات Counterpoint Research، سهم بازار نوکیا ۱۴ درصد بوده، بنابراین این شرکت احتمالا نسبت به سه ماهه قبل افزایش فروش جزئی را تجربه کرده است، اما برای جزئیات بیشتر باید کمی صبر کنیم.

ما در سال ۲۰۱۹ قرار داریم و تنها چند هفته تا MWC2019 زمان باقی مانده است، جایی که انتظار می رود HMD خانواده جدیدی از گوشی های هوشمند را برای نیمه اول سال معرفی کند. برای ادامه رشد، HMD نیاز به ارائه دستگاه هایی بهتر در هر بازه قیمتی دارد، چرا که رقابت با شرکت های سازنده چینی بسیار دشوار شده است؛ آنها نه تنها محصولات خود را قیمتی بسیار پایین عرضه می کنند، بلکه نوآوری و موارد تحریک کننده خوبی را در دستگاه های جدید خود استفاده می کنند.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *