نوکیا برای ارائه شبکه ۵G به شدت در تلاش است

Nokia-5G-Networks

نوکیا مدت زیادی است که کار روی توسعه و پیاده سازی شبکه ۵G را آغاز کرده و در این راه تکنولوژی های جدیدی را اختراع کرده است. حالا شبکه ۵G در حال عملیاتی شدن است و نوکیا برای برنده شدن در رقابت با سایر شرکت های مخابراتی، به شدت در حال تلاش است.

یکی از جدیدترین و جالبت ترین اخبار، مربوط به کشور چین است، جایی که نوکیا موفق شده با استفاده از اتصال دوگانه ۴G و ۵G و ترکیب زیر ساخت های موجود ۴G و ۵G، تماس مبتنی بر داده ۵G نقطه به نقطه را تکمیل کند. این امر به اپراتورها کمک خواهد کرد تا استقرار شبکه های جدید ۵G روی زیرساخت های فعلی ۴G سرعت پیدا کند. تماس های داده از سیستم ۳GPP-compliant 5G NR استفاده می کنند و روی باند فرکانسی ۳٫۵ گیگاهرتز و باند فرکانسی ۲٫۱ گیگاهرتز LTE ارسال می شوند. نوكيا برای انجام این کار، از Airscale، AirFrame و Cloud Packet Core استفاده كرده و همه‌ی این کارها به عنوان یک پروژه تحقیق و توسعه آزمایشی فناوری ۵G توسط وزارت فناوری اطلاعات و صنایع چین اداره شده است.

برنامه بعدی نوکیا، استفاده از هوش مصنوعی است که شاید پیش از این در مورد آن، یعنی نوکیا AVA شنیده باشید. نوکیا با این فناوری قصد دارد به روند پیاده سازی سرویس های ۵G سرعت دهد. هدف اصلی در این سرویس، استفاده از AVA برای شبیه سازی موارد مختلف استفاده ۵G در شبکه ها است که به شبکه های طراحی نوکیا برای پیدا کردن یک راه بهتر، کارآمدتر و سریع تر کمک خواهد کرد. هدف نهایی این است که گسترش شبکه ۵G سریع تر شود و هزینه های بهره برداری آن کاهش پیدا کند.

نوکیا برای ارائه شبکه 5G به شدت در تلاش است 1

WWe شبکه های موبایل را به عنوان یک ابزار ساده ارتباطات درک می کند. در حالی که این ارتباط برای اپراتورها و تولیدکنندگان تجهیزات شبکه سود فراوانی را به ارمغان می آورد، همچنین به انقلاب صنعتی نیرو می بخشد؛ چرا که دستگاه های آینده به اطلاعات ارائه شده از طریق شبکه های بی سیم وابستگی خواهند داشت. نوکیا در این حوزه به خوبی کار کرده و در تلاش است تا یکه تاز توسعه شبکه های مخابراتی در دنیا شود. مطمئنا ماه های آینده از اهمیت بالایی برای نوکیا و سایر شرکت های فعال در شبکه ۵G خواهد بود و باید ببینیم این رقبا چه عملکردی خواهند داشت.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *