هند، مقصد بعدی نوکیا برای معاملات لایسنس پتنت‌ها

nokia logo-3

همزمان با انتشار گزارش مالی سه ماهه چهارم و همچنین گزارش مالی سالیانه نوکیا در سال ۲۰۱۷، کنفرانسی تلفنی با حضور سرمایه‌گذاران و تحلیلگران برگزار شد؛ که در آن مدیرعامل نوکیا، راجیو سوری و مدیر مالی این شرکت، کریستین پائولولا، پس از بیان اجمالی دستاوردهای نوکیا، به تشریح جزئیات و بیان جنبه‌های مهم شرکت از دیدگاه خود، در برقراری ارتباط با مردم پرداختند.

جذاب‌ترین و البته عجیب‌ترین مورد در این کنفرانس، چشم‌انداز مثبتی است که نوکیا از تجارت لایسنس پتنت‌های خود ارائه می‌دهد. مدیرعامل نوکیا امیدوار است، تجارت لایسنس پتنت‌های این شرکت در سال‌های آتی، با رشدی معادل سالیانه ۱۰ درصد همراه شود که بسیار خوشبینانه و البته غیرقابل تصور به نظر می رسد. به بیان دیگر، نوکیا برای رسیدن به هدف خود می‌بایست فروش ۱٫۳ میلیارد یورویی خود در سال ۲۰۱۷ را تکرار نماید.

اجازه می‌خواهم تا در انتها صحبتی در مورد مسیر و آینده پیشروی تجارت لایسنس پتنتهای نوکیا با شما داشته باشم. با توجه به پیشرفتها و تجربیاتی که طی دو سال گذشته در جهت رسیدن به اهداف خود بدست آوردیم، اکنون با خاطری آسوده، رهنمودهای جدید و بلند مدتی را برای آینده خود فراهم ساختهایم. ما امیدواریم تا فروش خالص ما از محل لایسنس پتنتها، طی یک دوره سه ساله تا انتهای سال ۲۰۲۰، در حدود ۱۰ درصد افزایش یابد. همچنین انتظار داریم تا سهم حاشیه سود عملیاتی خود را از محل معاملات لایسنس، به ۸۵ درصد از کل درآمد حاصله در حوزه تجارت پتنتها، در سال ۲۰۲۰ ارتقا بخشیم.

مدیر عامل نوکیا در پاسخ به پرسش دیوید مالهلند، از شرکت خدمات مالی UBS، در مورد برنامه‌های نوکیا برای رسیدن به اهداف مورد نظر، ابراز داشت، بعد از توافق و امضای قرارداد با شرکت‌‌های بزرگی مانند شیائومی و هوآوی و همکاری احتمالی با سایر صنایع فعال در حوزه ساخت‌ و تولید گوشی‌های همراه در چین، تمرکز خود را بر تولیدکنندگان موجود در هند قرار خواهیم داد.

علاوه بر درآمد در حوزه یاد شده، نوکیا امیدوار است تا درآمدهایی را نیز از محل تولیدکنندگان خودرو، اینترنت اشیاء، محصولات الکترونیکی، رادیو و تلویزیون و حوزه‌های مشابه کسب نماید.

در آخر با در نظر گرفتن توسعه و گسترش فناوری ۵g در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ و اطمینان نوکیا از تجارت پتنت‌هایش، میتوان آینده روشنی را برای این شرکت فنلاندی در بازار متصور بود.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *