فروش ۴٫۸ میلیون گوشی هوشمند نوکیا توسط HMD در سه ماهه سوم ۲۰۱۸

nokia-mobile-phones-2018-770×508

موسسه تحقیقاتی معروف Counterpoint Research، آمار جدید خود در رابطه با بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ را به تازگی منتشر کرده است که اطلاعات جالبی را نمایش می دهد.

طبق آمار جدید Counterpoint Research، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ بازار گوشی های هوشمند با فروش ۳۸۶ میلیون دستگاه، با ۳ درصد کاهش نسبت به سال قبل مواجه بوده است. برترین شرکت ها در این حوزه به ترتیب سامسونگ، هواوی و اپل بوده اند که سه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده اند. موضوع جالب این است که فروش سامسونگ برای چهارمین دوره متوالی با کاهش همراه بوده، در حالی که هواوی در این دوره سه ماهه نسبت به سال قبل یک رشد ۳۳ درصدی را تجربه کرده است که می تواند نشان دهنده این باشد که ممکن است ما به زودی شاهد ظهور یک پادشاه جدید در شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند باشیم.

فروش 4.8 میلیون گوشی هوشمند نوکیا توسط HMD در سه ماهه سوم 2018 1

بر اساس این آمار، گوشی های نوکیا نیز در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ عملکرد خوبی داشته اند HMD در این دوره ۴٫۸ میلیون گوشی هوشمند نوکیا را به فروش رسانده است که یک رشدی ۷۱ درصدی را نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، یعنی زمانی که این شرکت ۲٫۸ میلیون گوشی هوشمند فروخته بود، نشان می دهد این میزان فروش به برای حفظ جایگاه ۹ با سهم بازار یک درصد کافی بوده است.

فروش 4.8 میلیون گوشی هوشمند نوکیا توسط HMD در سه ماهه سوم 2018 2

جایگاه هشتم در لیست برترین فروشندگان گوشی های هوشمند، با فروش بیش از ۱۰ میلیون دستگاه در اختیار LG قرار دارد، بنابراین برای جلو افتادن HMD از این شرکت، آنها باید فروش خود را به حداقل دو برابر برسانند. در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۸، کل فروش گوشی های نوکیا ۱۳٫۳ میلیون بوده، که این رقم برای دوره مشابه در سال ۲۰۱۷ تنها ۴٫۳ میلیون است. البته توجه داشته باشید، در سال ۲۰۱۷، اچ ام دی فقط نوکیا ۶ را سه ماهه اول سال (فقط در چین) به بازار عرضه کرده بود، در حالی که نوکیا ۳، ۵ و ۶ در اواخر سه ماهه دوم ۲۰۱۷ وارد بازارهای جهانی شدند.

آمار Counterpoint Research میزان فروش گوشی های ساده نوکیا را نشان نمی دهد، بنابراین فعلا آماری از تعداد فروش تمام گوشی های این شرکت در دسترس ما قرار ندارد.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *