گوشی نوکیا فونیکس با اسنپ دراگون ۷۱۰ در حال ساخت است

nokia-comeback-logo

شرکت کوالکام مدتی قبل از تراشه اسنپ دراگون ۷۱۰ به عنوان اولین عضو از خانواده جدید چیپست های سری ۷۰۰ خود پرده برداشت. این سری از تراشه ها با هدف پر کردن فاصله‌ی موجود میان تراشه های اسنپ دارگون ۶۰۰ و ۸۰۰ ارائه خواهد شد که انتظار می رود عملکرد قابل توجهی را از خود به نمایش بگذارند. اکنون یک منبع شناخته شده در دنیای فناوری، یعنی رولاند کوانت از وب سایت winfuture.de اطلاعاتی را در توییتر به اشتراک گذاشته که نشان می دهد شرکت HMD Global در حال کار روی یک دستگاه مجهز به تراشه جدید اسنپ دراگون ۷۱۰ است. این دستگاه دارای نام رمز Phoenix بوده و برای عرضه در پاییز/زمستان ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

اچ ام دی/نوکیا موبایل در حال کار روی یک دستگاه مبتنی بر اسنپ دراگون ۷۱۰ است که در دوره زمانی پاییز/زمستان ۲۰۱۸ عرضه می شود. نام رمز این دستگاه “فونیکس” است. راستی، دستگاه مبتنی بر اسنپ دراگون ۷۱۰ گوگل نیز ظاهرا Bonito نام دارد.

— Roland Quandt (@rquandt) June 4, 2018

یک دستگاه مجهز به تراشه اسنپ دراگون ۷۱۰ شاید نشانگر نسخه بعدی گوشی رده بالای مقرون به صرفه نوکیا ۸ باشد، در حالی که اسنپ دراگون ۸۴۵ برای دستگاهی کاملا پرچمدار مانند نوکیا ۹ یا نوکیا ۱۰ در نظر گرفته شده است. در واقع می توان گفت این دستگاه باید جایگاهی بالاتر از نوکیا ۷ پلاس داشته باشد. با این حال باید دستگاهی پرچمدار با اسنپ دراگون ۸۴۵ نیز وجود داشته باشد که توان رقابت با جدیدترین سری گوشی های گلکسی اس یا آیفون را داشته باشد.

گوشی نوکیا فونیکس با اسنپ دراگون 710 در حال ساخت است 1

ما مدتی قبل شاهد انتشار تصاویری از بدنه یک گوشی ناشناخته نوکیا از چین بودیم که به نظر می رسید متعلق به یک گوشی رده بالا باشد. این دستگاه از نظر ظاهری شباهت زیادی به گوشی های لومیا داشت و از زبان طراحی Fabula در آن استفاده شده بود. شاید بتوان گفت که این تصویر متعلق به بدنه همان دستگاهی است که قرار است با اسنپ دراگون ۷۱۰ معرفی شود.

به هر حال، اچ ام دی کمتر از یک هفته پیش رویدادی در روسیه برگزار کرد، بنابراین مراسم بعدی این شرکت می تواند در اواخر سال ۲۰۱۸ باشد، یا شاید کمی زودتر، حتی در IFA در برلین! با این حال این خبر خوشحال کننده است و امیدواریم اچ ام دی هر چه سریعتر اقدام به استفاده از چیپست های جدید بازار روی گوشی های خود کند.

به نظر شما این شایعه حقیقت دارد؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *