وزارت دفاع روسیه معتقد است نوکیا ۱۰۵ یکی از امن ترین گوشی های ضد جاسوسی است

Nokia 105-2017-7

روسیه همیشه یکی از مهمترین بازارها برای نوکیا و حالا اچ ام دی بوده و گوشی های نوکیا همواره در آنجا حضور داشته اند و بسیاری از مردم این کشور از آنها استفاده می کنند. اکنون گزارش جالبی منتشر شده که نشان می دهد نوکیا ۱۰۵، که یک گوشی ساده بسیار محبوب است، توسط وزارت دفاع روسیه (MOD) به عنوان یکی از امن ترین گوشی هایی که می تواند توسط نیروهای خود استفاده شود توصیه شده است.

وزارت دفاع روسیه عقیده دارد که این گوشی (و سایر دستگاه های موجود در لیست) نمی تواند مورد جاسوسی قرار بگیرد و این امر به محافظت از نیروهای خود که در سوریه مستقر هستند کمک می کند. گوشی های ساده همیشه امن تر از گوشی های هوشمند هستند، اما نوکیا ۱۰۵ قطعا یک انتخاب بسیار خوب برای سربازان خواهد بود، چرا که مجبور نیستند آن را هر شب شارژ کنند. نوکیا ۱۰۵ به حدی خوب شارژ نگه می دارد که ممکن است آنها قبل از اینکه لازم شود دستگاه خود را شارژ کنند، به خانه بازگردانده شوند 🙂

لازم به ذکر است که علاوه بر نوکیا ۱۰۵ در نسخه دو و تک سیم و همچنین نسخه های مربوط به سال ۲۰۱۷، گوشی های آلکاتل (OT1016D، ۱۰۲۰D و T208) سامسونگ (E1200، E1272) و TeXet (TM-101، B219) نیز توسط وزارت دفاع روسیه به عنوان دستگاه هایی ایمن توصیه شده اند.

نظر شما در مورد این لیست چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • فرزاد ۱۳/۰۳/۱۳۹۷ :: ۰۳:۴۹

    میخواستم بپرسم این گوشی ها امن تر هستند یا ویندوز فون و بلک بری ؟

    • امیر زمانی ۱۳/۰۳/۱۳۹۷ :: ۲۱:۱۵

      همیشه گوشی های ساده امنیت بیشتری نسبت به هوشمند دارن. کلا اتصال اینترنت به نوعی زمینه ساز ناامنی هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *