این نوکیا Sleeve است؛ اوج تکنولوژی و مهندسی!

Bell-Labs-Nokia-Sleeve

هنگامی که نوکیا چند سال پیش روند دردناک تحول را آغاز کرد، نوآوری بخش مهمی از تجارت این شرکت شد. در واقع این بخش با Nokia Technologies ادغام شد و تحقیق و توسعه بسیاری از فناوری های نوآورانه یا بهبود یافته نوکیا را ادامه داد. بعد از خرید شرکت آلکاتل لوسنت، آزمایشگاه های بل یا Bell Labs که به کشف ترانزیستور مشهور است، برند نوکیا را دریافت کرد و در زمینه کسب و کار نوآوری کمک زیادی به این شرکت کرد.

نوکیا به جدیدترین بخش خود افتخار می کند و مدیر عامل این شرکت، راجیف سوری خاطر نشان می کند که نوکیا در حال حاضر در زمینه سلامت سرمایه گذاری زیادی کرده و Bell Labs در این زمینه کمک می کند.

در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، سوری به محصولی اشاره کرد که می تواند روی دست قرار گیرد و پارامترهای متعددی که می تواند به پزشکان در تشخیص برخی بیماری های جدی کمک کند را ردیابی کند. این محصول به عنوان Sleeve یا آستین نامگذاری شده و مجله Wired یک نگاه اجمالی به آن (یا شاید مدل اولیه آن؟) داشته است. در واقع Sleeve به عنوان یک همکاری بین مهندسان و هنرمندان نوکیا در نظر گرفته شده بود که تحت یک برنامه به نام Experiments in Art and Technology با یکدیگر همکاری کرده اند. آنها به دنبال یافتن راه جدیدی برای ارتباطات انسانی بوده اند که بر مبنای انتقال احساسات از طریق لمس است. مدل اولیه Sleeve مجهز به موتورهای هپتیک، سیم های الکترومیوگرافی، ژیروسکوپ، شتاب سنج، سنسورهای ارتباطی اپتیکال و صفحه نمایش LED است و همه اینها به شما کمک می کند احساسات خود را به دیگران بیان کنید. همچنین برخی از سنسورها می توانند برای نظارت بر سطح کلسترول، گلوکز و اسید لاکتیک مورد استفاده قرار گیرند تا پزشکان تشخیص بهتری داشته باشند.

این نوکیا Sleeve است؛ اوج تکنولوژی و مهندسی! 1

به هر حال، Sleeve یک ابزار بسیار جالب خواهد بود که می تواند به برخی از پارامترهای اساسی و مهم بدن نظارت داشته باشد و به پزشکان کمک کند. امیدواریم هر چه زودتر شاهد ارائه نسخه نهایی و کامل این ابزار عجیب و کاربردی به بازار باشیم و نوکیا را در عرضه های بیشتری ببینیم.

نظر شما در مورد نوکیا Sleeve چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • محمدهادی ۰۵/۰۳/۱۳۹۷ :: ۰۰:۴۲

    یعنی این محصول نوکیا مربوط به بخش نوکیا هلس هست؟مگه اخبار واگذاری و فروش بخش سلامت نوکیا منتشر نشد؟بخاطر نرسیدن اهدافشون تو بخش سلامت؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *