اضافه شدن شرکت های Wingtech، TSMT و Huaqin به شرکای تولیدی HMD برای ساخت گوشی های نوکیا

HMD-Global-logo

همان طور که می دانید، در شروع فعالیت HMD Global، این شرکت فنلاندی FIH Mobile را به عنوان شریک انحصاری خود برای تولید گوشی های جدید نوکیا اعلام کرد. اما در ابتدای سال جاری، FIH Mobile اعلام کرد که قرارداد انحصاری FIH Mobile و Nokia Mobile تغییر کرده است و دیگر این شرکت تنها تولید کننده همه مدل های گوشی های نوکیا نخواهد بود. شرکت مادر FIH، یعنی فاکسکان نیز به طور جداگانه اعلام کرد که این شرکت به دنبال کوچک کردن کسب و کار تولید گوشی بوده و کم کردن هزینه های FIH در قرارداد خود با نوکیا موبایل نیز به همین علت بوده است.

گزارش مالی FIH پیش از این نشان داده بود که این شرکت دیگر کلیه محصولات نوکیا را تولید نخواهد کرد، بلکه تنها آنهایی که حاشیه سود کافی دارند را تولید می کند. آنها همچنین توزیع گوشی های نوکیا از طریق شرکت تابعه خود، یعنی TNS را نیز متوقف کردند. از این رو HMD شرکای جدیدی را پیدا کرده که در کنار FIH Mobile، دستگاه های جدید آنها را تولید خواهند کرد و ما به لطف برخی دستگاه های جدید معرفی شده و حتی اطلاعات موجود در رابطه با بعضی از دستگاه های معرفی نشده، اکنون اطلاعاتی درباره این شرکت ها به دست آورده ایم.

اضافه شدن شرکت های Wingtech، TSMT و Huaqin به شرکای تولیدی HMD برای ساخت گوشی های نوکیا 1

در هند، یکی از شرکت های جدیدی که گوشی های نوکیا را در این کشور تولید می کند، TSMT Technology India Private Limited است و گزارش وب سایت NokiaCamp نشان می دهد که این شرکت یکی از شرکت های تابعه سازنده معروف تایوانی TSMT (Taiwan Surface Mounting Technology Corp) است که ۷ کارخانه تولیدی در چین و یک کارخانه در هند دارد. این اطلاعات بر اساس جعبه گوشی جدید نوکیا ۴٫۲ موجود در هند به دست آمده است.

اضافه شدن شرکت های Wingtech، TSMT و Huaqin به شرکای تولیدی HMD برای ساخت گوشی های نوکیا 2

یکی دیگر از شرکای جدید نوکیا موبایل نیز در اسناد FCC برای گوشی نوکیا TA-1184 (Wasp) آشکار (توسط LoveNokia) شده است. این تولید کننده جدید Huaqin نام دارد که مستقر در شانگهای است و سایت های تحقیق و توسعه در سراسر چین، ژاپن، هند و ایالات متحده آمریکا دارد. این شرکت تا کنون دستگاه های بسیاری از برندهای محبوب موبایل مانند LG، هواوی و غیره را تولید کرده است.

سومین شریک جدید HMD توسط Hikari Calyx شناسایی شده است. این شرکت Wingtech نام دارد و در حال حاضر مشغول تولید نوکیا ۳٫۲ و ۴٫۲ (به استثنای هند) است. Wingtech تحقیق و توسعه و تولید تقریبا تمام دستگاه های الکترونیکی مصرفی را انجام می دهد (اینترنت اشیا، گوشی هوشمند، نوت بوک، سخت افزار هوشمند، لپ تاپ، الکترونیک خودرو و غیره).

البته لازم به توضیح است که این اطلاعات برای کاربر نهایی گوشی های نوکیا مهم نیست چرا که همانند گذشته تمام گوشی ها با همان استانداردهای کیفی تعیین شده توسط نوکیا تولید می شوند. با این حال گسترش شرکای تولیدی HMD موضوع جالب توجهی است و می تواند به عرضه سریع تر گوشی های جدید این شرکت کمک شایانی کند.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • حسين ۱۹/۰۲/۱۳۹۸ :: ۲۱:۵۱

    بايد بخش FIH رو اچ ام دي مستقيم ميخريد…

    همون بخشي هست كه قبلا گوشي هاي غير هوشمند نوكيا رو ميساخت ديگه؟!

    بخش هوشمند رو هم مايكروسافت بزفروشش كرده به يك شركت امريكايي بنظرم، بايد اونم پس ميگرفتن…

    اقا و سالار خودشون ميشدن ، اونهمه استعداد و مهندس خارق العاده اي كه نوكيا داشت هم برميگشتن …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *