عملکرد HMD Global در سال 2020 با درآمد 1.2 میلیارد یورویی همراه بود

HMD-Global-logo

HMD Global سازنده گوشی های نوکیا وضعیت مالی خود را در سال گذشته بهبود بخشید. در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها برای کاهش گسترش بیماری کووید بخش قابل توجهی از اقتصاد فلج شد و این سال به عنوان یکی از چالش برانگیزترین سال های اخیر در خاطره ها خواهد ماند.

طبق اطلاعاتی که mobiili.fi منتشر کرده، این کمپانی 1.2 میلیارد یورو در سال 2020 در آمد کسب کرده که نسبت به سال 2019 که درآمدی 1.7 میلیارد داشته 30% کاهش داشته است. این کمپانی در سال گذشته عملکردی همراه با ضرر را تجربه کرده بود، اما ضرر 47 میلییون یورویی به طور قابل توجهی کمتر از ضرر 295 میلیون یورویی سال 2019 است. در واقع، این بهترین عملکرد مالی از زمان شروع به کار HMD بوده است.

HMD Global در مصاحبه ای با Talouselama اظهار داشته حدود 55 میلیون گوشی نوکیا را در طی سال 2020 روانه بازار کرده است که شامل اسمارت فون ها و فیچرفون ها می شود. HMD تفکیکی بین این دو دسته قائل نشده، اما طبق تخمین های Counterpoint (با استفاده از نتایج گزارش های سه ماهه اول، دوم، سوم و چهارم سال) فنلاندی ها حدود 8 میلیون اسمارت فون نوکیایی به بازار ارائه کرده اند. تعداد کل اسمارت فون ها و فیچرفون های HMD بیشتر از 8.4 میلیون دستگاهی است که Counterpoint عنوان داشته، اما مشخص نیست چه تعداد دستگاه اسمارت فون و چه تعداد فیچرفون بوده است.

در سال گذشته، استارت آپ فنلاندی ها 230 میلیون دلار سرمایه از گوگل، کوالکام، نوکیا و دیگر کمپانی ها دریافت کرده و همچنین توسعه سرویس نرم افزاری HMD Connect خود را آغاز کرده است.

گرچه شنیدن این نکته که ممکن است HMD به زودی و در سطح سالانه سودآور باشد خوب است، اما واضح است که برنامه های بلندپروازانه تبدیل شدن به 3 یا 5 سازنده برتر اسمارت فون در طول 3 یا 5 سال از زمان ورود این کمپانی به بازار به محقق شدن نزدیک نیست. مشتاقیم بدانیم آیا هنوز هم چنین هدفی دارند یا رهبری HMD هدف دیگری دارد که هنوز به صورت عمومی اعلام نشده است.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • omid 11/06/2021 :: 08:55

    با همین فرمون پیش بره تو دسته others باقی میمونه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *