نوکیا بار دیگر رکورد سرعت 5G دنیا را شکست

NOkia-5G

به تازگی نوکیا با انتشار یک بیانیه‌ی خبری اعلام کرده که طی همکاری با اپراتور Turk Telecom، بار دیگر موفق به شکستن رکورد سرعت 5G شده است. نوکیا و ترک تلکام در حال آزمایش تجهیزات تجاری و رادیویی 5G در شهر آنکارا ترکیه بودند که به سرعت 4.5GB بر ثانیه دست یافتند.

سرعت فوق روی طیف امواج میلی‌متری 26Ghz شرکت Turk Telekom با استفاده از ایستگاه پایه‌ی AirScale نوکیا (تنها تجهیزات 5GNR) به دست آمده که به یک تلفن همراه سازگار متصل بوده است. در بیانیه‌ی خبری نوکیا گفته شد:

سرعت بالایی که در آزمایشات ما به دست آمد، پهنای باند بیشتر و خدمات سازمانی حساس به زمان تاخیر، مانند دستگاه‌های صنعتی کنترل از راه دور یا سایر برنامه‌ریزی‌های مهم و حیاتی را قادر به آغاز فعالیت خواهد کرد.

آقای Yusuf Kıraç، مدیر فناوری ترک تلکام، به این نکته اشاره کرد که دست‌یابی به سرعت بالا، زمان تاخیر پایین و سایر ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ی 5G روی امواج میلی‌متری، می‌تواند راه را برای رسیدن به امواج تراهرتزی (Terahertz) در شبکه‌های 6G هموار کند. همچنین Tommi Uitto، مدیر شبکه‌های موبایلی نوکیا، معتقد است که آزمایشات 5G همچنان برای رسیدن به سرعت‌های بالاتر و شبکه‌های قابل اعتمادتر، حائز اهمیت هستند. در نهایت او به تعداد تقریبی 200 آزمایش نوکیا در زمینه‌ی 5G اشاره کرد که به صورت همزمان با فعالیت شبکه‌های مخابراتی یا به صورت مخفیانه در کشورهای مختلف دنیا انجام شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه کنید.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • 7plus 01/04/2021 :: 13:15

    قابل توجه کسانی که هنوز روی گوشی های 4G نظر دارند
    در ایران هم چند شهر بزرگ زیر پوشش 5G قرار گرفته اند

    • Nokia 03/04/2021 :: 19:03

      بله دقیقاً جناب ۷ پلاس ولی خب منی که منتظر نوکیا ۸.۳ هستم چیکار کنم مجبورم نوکیا ۹ بگیرم با این وضع چیران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *