نوکیا TA-1391 گواهینامه‌ی FCC را دریافت کرد

Nokia-TA-1391-i

اخیراً موبایل هوشمند و جدید نوکیا با پشتیبانی از شبکه‌ی 4G توانست با شماره‌ی مدل TA-1391 گواهینامه‌ی FCC را در آمریکا دریافت کند. نمودار جایگاه آنتن این موبایل ابعاد کلی آن را نشان می‌دهد. از این رو طول نوکیا TA-1391 برابر با 159 میلی‌متر است که احتمالاً میزبان یک صفحه نمایش 6 اینچی خواهد بود. همچنین حجم باتری آن 2920mAh ذکر شده است.

نمودار محل برچسب دستگاه نیز منتشر شده که حاوی اطلاعات زیادی نیست. اما خب مشخص شده که این برچسب زیر باتری قرار خواهد گرفت. حال از آنجایی که معمولاً چنین برچسب‌هایی باید در دسترس و جلوی چشم کاربران باشند، می‌توان نتیجه گرفت که نوکیا TA-1391 با باتری قابل تعویض از راه خواهد رسید. به علاوه اینکه روی این برچسب تنها یک IMEI ذکر شده است. بنابراین دستگاه مورد بحث تک سیم‌کارت یا حداقل نسخه‌ی تک سیم‌کارت از یک مدل به‌خصوص خواهد بود.

طبق اسناد منتشر شده، نوکیا TA-1391 از بلوتوث 4.2، وای‌فای 2.4GHz، رادیو FM و GNSS (مخفف GPS ،Glonass و Beidou) بهره‌مند خواهد بود. همچنین از باند شبکه‌های GSM (850, 1900) ،WCDMA (2, 4, 5) و LTE (2, 4, 5, 7, 41) پشتیبانی می‌شود. نکته‌ی قابل توجه اینکه یکی از اسناد به باندهای فرکانس NFC هم اشاره کرده است. اما از آنجایی که در مدارک دیگر چنین موردی ذکر نشده، نمی‌توان خیلی به آن اعتماد کرد.

نسخه‌ی نرم افزار این موبایل NOKIA_Iris است. احتمالاً Iris اسم رمز دستگاه است. بد نیست بدانیم که نام یکی از شخصیت‌های Marvel نیز Iris است. از این رو ممکن است که HMD همچون سال 2019 به استفاده از نام‌ شخصیت‌های Marvel روی بیاورد.

به جز این موارد، مجموعه‌ای از لوازم جانبی مختلف در کنار نوکیا TA-1391 آزمایش شدند که شامل یک هندزفیری، دو عدد کابل USB، دو مدل باتری و شش عدد شارژر می‌شود.

به هر حال از مشخصات لو رفته کاملاً واضح است که نوکیا در صدد معرفی یک موبایل پایین‌رده و ارزان قیمت دیگر است. اما هنو مشخص نیست که جایگاه این موبایل کجاست. زیرا هر دو مدل تازه‌ معرفی ‌شده‌ی C10 و C20 صفحه نمایشی 6.5 اینچی دارند. حال آنکه نوکیا TA-1391 احتمالاً یک نمایشگر 6 اینچی داشته باشد.

البته این احتمال هم وجود دارد که با یک موبایل انحصاری برای اپراتورهای آمریکایی روبرو باشیم. اما خب برچسب دستگاه حاوی لوگوهای NOM و NYCE است. بد نیست بدانیم که NOM (مخفف Norma Oficial Mexicana)، یک تاییدیه‌ امنیتی برای تجهیزات مختلف است که از طرف سازمان مکزیکی NYCE صادر می‌شود.

هنوز برای نتیجه‌گیری زود است و باید منتظر درز اطلاعات بیشتری از نوکیا TA-1391 باشیم.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *