چطور موبایل خود را ضدعفونی کنیم؟ نوکیا پاسخ می‌دهد

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
25 فروردین 1399

این روزها بحث ویروس کرونا همه جا مطرح است و احتیاجی به معرفی آن نیست. متاسفانه تا به امروز درمان قطعی برای آن پیدا نشده و بهترین راه مبارزه با آن، پیشگیری است. مواردی از قبیل رعایت فاصله‌ی اجتماعی و شست‌وشوی مداوم دست‌ها، از بهترین روش‌ها به حساب می‌آیند.

تلفن‌های همراه ما، نمایندگان دستان ما هستند. از این رو بد نیست که چندین بار در طول روز آن‌ها را ضدعفونی کنیم تا مانع گسترش احتمالی ویروس کرونا و سایر عوامل عفونی شویم. بهترین روش برای تمیز کردن موبایل، استفاده از پارچه‌های میکروفایبر مرطوب و محلول آب و صابون است. در حال حاضر، محلول آب و صابون بهترین نابود کننده‌ی ویروس کرونا و سایر عوامل عفونی شناخته شده است.

به هر حال می‌توانید از پدهای ایزوپروپیل و الکلی 70% نیز برای تمیز کردن سطح موبایل و همچنین قاب آن استفاده کنید. برای تهیه‌ی این پدها می‌توانید به داروخانه‌ها مراجعه کنید. البته با توجه به شرایط پیش آمده، تهیه‌ی مواد بهداشتی دشوارتر از همیشه شده و بهترین راه‌حل همان استفاده از محلول آب و صابون است.

اما نوکیا با انتشار یک پیام عمومی، نحوه‌ی صحیح ضدعفونی کردن موبایل را آموزش می‌دهد. این شرکت برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه کاربران، آن‌ها را از استفاده از پدهای مرطوب، ژل‌های ضدعفونی کننده‌ی دست و مواد شیمیایی منع کرده‌ است. همچنین شما نباید که تلفن همراه خود را درون مواد ضدعفونی کننده فرو ببرید یا این مواد را مستقیماً روی آن‌ها بریزید.

متن منتشر شده را با هم مرور می‌کنیم:

چطور می‌توانم با خیال راحت موبایل نوکیا خود را تمیز و ضدعفونی کنم؟

قبل از شروع:

 • دستان خود را برای حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.
 • مطمئن شوید که دستگاه درحال شارژ نباشد یا هیچ گونه اتصال سیمی نداشته باشد.
 • اگر از قاب محافظ استفاده می‌کنید، آن را جدا کنید.
 • مطمئن شوید که همه‌ی ورودی‌ها و پورت‌ها در صورت امکان بسته هستند.

موادی که نباید برای ضدعفونی کردن از آن‌ها استفاده کنیم:

 • از ژل‌های ضدعفونی کننده‌ی دست، پدهای مرطوب و مواد شیمیایی (از جمله وایتکس و الکل) استفاده نکنید. ممکن است محافظ موبایل شما آسیب ببیند.
 • دستگاه خود را درون مواد تمیز کننده فرو نکنید. این کار باعث رسیدن آسیب جدی به موبایل شما می‌شود. همچنین مواد را مستقیماً روی تلفن همراه خود اسپری نکنید.
 • از استفاده از هر ابزاری که باعث ایجاد خراش روی بدنه‌ی موبایل می‌شود، جلوگیری کنید.

نحوه‌ی تمیز کردن تلفن همراه ساده و هوشمند با استفاده از آب و صابون:

 • موبایل خود را با استفاده از پارچه‌ی میکروفایبر مرطوب و آغشته به محلول آب و صابون، پاک کنید. مراقب باشید که مایع مورد استفاده از طریق پورت‌ها وارد موبایل نشود.
 • با یک پارچه‌ی میکروفایبر تمیز موبایل خود را خشک کنید و مطمئن شوید که هیچ رطوبتی روی آن باقی نمانده است.

نحوه‌ی تمیز کردن تلفن همراه ساده و هوشمند با استفاده از الکل:

 • موبایل خود را با استفاده از پدهای ایزوپروپیل و الکلی 70%، با دقت پاک کنید. مراقب باشید که مایع مورد استفاده از طریق پورت‌ها وارد موبایل نشود. برای تهیه‌ی این پدها به داروخانه‌ها مراجعه کنید.
 • با یک پارچه‌ی میکروفایبر تمیز موبایل خود را خشک کنید و مطمئن شوید که هیچ رطوبتی روی آن باقی نمانده است.

نظر شما چیست؟ آیا شما موبایل خود را ضدعفونی می‌کنید؟

منبـع NOKIAMOB
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید