نوکیا 105 محبوب ترین گوشی موبایل ساده دنیا در سال 2021!

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
04 آذر 1400

گوشی های موبایل ساده یا همان فیچرفون ها چیزی نیستند که در رسانه ها توجه زیادی را به خود جلب کنند، اما این دستگاه ها حتی امروزه نیز توسط میلیون ها نفر استفاده می شوند و بخش بزرگی از بازار را در اختیار دارند. در همین راستا، جالب است بدانید که طبق آمار موسسه IDC، در حال حاضر 1 میلیارد فیچرفون در جهان استفاده می شود. نوکیا موبایل در سال 2017 گزارش داده بود که حدود 1.3 میلیارد فیچرفون در جهان مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین طی 4 سال این رقم حدود 300 میلیون کاهش یافته است که هر چند عدد ناچیزی نیست، اما با این وجود هنوز هم برای شرکت ها بازار بزرگی محسوب می شود و در نتیجه ادامه تولید این دستگاه ها اهمیت زیادی دارد.

جالب است بدانید که گوشی های ساده 20 درصد از کل فروش بازار تلفن های همراه را تشکیل می دهند. تلفن‌ های هوشمند بر این کسب و کار تسلط دارند که دلیل اصلی آن، کاهش مداوم قیمت است که روز به روز آنها را در دسترس افراد بیشتری قرار می‌ دهد.

در حالی که گوشی های هوشمند اندروید GO را می توان یک گذار از تلفن های ساده به تلفن های هوشمند در نظر گرفت، ولی این دستگاه ها هنوز به اندازه دستگاه های KaiOS مقرون به صرفه نیستند. این دستگاه‌ ها اکنون چیزی مشابه دستگاه‌ های سری آشا نوکیا در گذشته هستند، یعنی ایجاد راهی مناسب به سمت تلفن‌ های هوشمند. بیش از 140 مدل از دستگاه های مبتنی بر KaiOS وجود دارد و تا کنون 156 میلیون دستگاه از آنها به فروش رسیده که ارزش آن 3.8 میلیارد دلار است. دستگاه‌ های KaiOS حدود 8 درصد از سهم بازار فیچرفون ها را به خود اختصاص داده‌ اند.

مساله اصلی KaiOS عملکرد آن است که می‌ تواند بهتر باشد، و KaiOS اعلام کرده که در حال کار بر روی تغییرات و بهبود اساسی این سیستم‌ عامل است، اما تا زمان رخ دادن این اتفاق، مردم همچنان از تلفن‌ های ساده استفاده خواهند کرد.

طبق گزارش IDC، محبوب ترین فیچرفون ها در 9 ماه اول سال 2021 به ترتیب عبارتند از نوکیا 105، iTel IT2171 (که به همان نوکیا 105 شباهت دارد)، جیو فون، تکنو T528 و iTel IT5260. جالب اینجاست که این پنج گوشی بیش از 20 درصد از کل فروش گوشی های ساده را تشکیل می دهند. این برای ما تعجب آور است که چرا سایر گوشی های نوکیا مانند 110 4G یا 215 4G در لیست نیستند، زیرا ظاهر جالبی دارند.

منبـع NOKIAMOB
دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید
علی 05 آذر 1400

عین همیشه نوکیا در رده 1 به همین معروفه

شما قبلا رای دادی!
ابتدا وارد سایت شوید
0 پاسخ
پاسخ شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید