شایعه: HMD در حال توسعه تبلت و ساعت هوشمند نوکیا بوده ولی آنها را لغو کرده است

Nokia-moonraker

هنگامی که HMD شروع به کار کرد، اعلام شد که این شرکت مجوز استفاده از نام تجاری نوکیا را برای گوشی های موبایل و تبلت ها به دست آورده است. در حالی که ما بسیار دوست داریم یک تبلت نوکیا را مشاهده کنیم، اما بازار تبلت ها وضعیت چندان مناسبی ندارد. در حقیقت اگر چه هنوز هم در بازار برای گوشی های نوکیا فضای بسیار خوبی وجود دارد، ولی به نظر نمی رسد این شرکت بتواند در حوزه تبلت موفقیت چندانی به دست بیاورد.

حقیقتی جالب. در توسعه HMD، یک تبلت، ساعت هوشمند و موارد دیگر وجود داشت. اما لغو شد. ما فکر می کنیم که بازار تبلت واقعا امیدوار کننده نیست، اما ساعت هوشمند جالب توجه است. شما چه فکر می کنید؟

— Nokia anew (@nokia_anew) January 17, 2019

بر اساس ادعای Nokia Anew، شرکت اچ ام دی گلوبال در حال توسعه یک تبلت بوده، اما این پروژه را کنار گذاشته است. اطلاعات زیادی از روند توسعه یک تبلت توسط HMD وجود ندارد، اما اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، ما در چند سال آینده احتمالا شاهد درز تصاویر و مشخصاتی از آن خواهیم بود. با توجه به بازار فعلی تبلت های اندرویدی، لغو این پروژه زیاد هم ناراحت کننده به نظر نمی رسد.

به جز تبلت، Nokia anew همچنین ادعا کرده که HMD توسعه یک ساعت هوشمند نوکیا را نیز متوقف ساخته است. این خبری ناراحت کننده است، زیرا نام نوکیا در بازار ساعت های هوشمند می توانست این شرکت را بیش از پیش بر سر زبان ها بیاورد. این ساعت هوشمند نوکیا احتمالا قرار بوده سیستم عامل Wear OS را اجرا کند، زیرا چرا که در زمینه سیستم عامل، نوکیا با شرکت گوگل در حال همکاری تنگاتنگی است. ساعت های هوشمند مبتنی بر Wear OS معمولا عمر باتری خوبی ندارند و این موضوع تنها چیزی است که سبب شده ما از لغو شدن این ساعت هوشمند نارحت نشویم. به عقیده ما ساعت هوشمند نوکیا باید چیزی بین ساعت هوشمند watch GT هواوی و Steel HR باشد، یعنی یک ساعت عمر باتری تقریبا 20 روز.

با این وجود همچنان این شانس وجود دارد که در آینده ما شاهد از راه رسیدن ساعت های هوشمند و تبلت های جدیدی از سوی نوکیا باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • حمیدخادمی 22/01/2019 :: 21:49

    ساعت هوشمند نوکیا عالیه اگه ساخته بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *