نکاتی ساده برای افزایش سرعت گوشی های نوکیا

زمان مورد نیاز مطالعه: 3 دقیقه
22 بهمن 1396

گوشی ها بعد از مدتی پس از خرید و استفاده کند می شوند. در این مقاله شما را با راه های افزایش سرعت  گوشی  آشنا می کنیم تا بتوانید مثل روز اول و با سرعت بیشتر با آن کار کنید. ممکن است متوجه شوید که  گوشی شما نسبت به ماه های گذشته که نو بوده به مقدار قابل توجهی کند و آهسته شده است. کارهای ساده از جمله جابجایی  اپلیکیشن ها یا خاموش کردن دستگاه ممکن است که بسیار دشوارتر از قبل شده باشد.

این نکات ساده و در عین حال مهم می تواند به شما در بهبود سرعت گوشی تلفن همراه کمک می کند.

1. برنامه هایی را که از آن ها استفاده نمی کنید را غیرفعال یا حذف کنید

گوشی شما دارای حافظه محدود داخلی و فضای کمی است که همین باعث کم شدن سرعت عملکرد آن می شود. اگر شما با استفاده از موزیک، عکس و برنامه ها، حافظه گوشی خود را پر کرده اید توصیه ما این است که با حذف کردن این برنامه ها و داده های خودتان یا انتقال آنها به سرویس های ابری مثل گوگل درایو، Dropbox Google Photos و... فضای بیشتری را در گوشی خود ایجاد کنید.

برای اینکه برنامه های خودتان را حذف کنید به تنظیمات گوشی بروید، منوی برنامه ها را باز کنید و هر برنامه ای که می خواهید حذف کنید را باز کنید و دکمه Uninstall را بزنید. در روش دوم شما می توانید در منوی گوشی با لمس طولانی روی برنامه و انتخاب اطلاعات برنامه و سپس انتخاب گزینه Uninstall برنامه را حذف کنید

گوشی های نوکیا قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه دارند، بنابراین می توانید فایل های اضافی و یا فایل هایی را که کمتر از آن ها استفاده می کنید را به کارت حافظه انتقال دهید.

2. پاک کردن کش (Cache) برنامه ها

کش تاثیر بسیار زیادی رو عملکرد گوشی ها می گذارد. در این لینک توضیحات کش و آموزش پاک کردن آن به طور مفصل داده شده است.

3. ویجت ها و پس زمینه های زنده را محدود کنید

بعضی از مردم فکر می کنند که ویجت ها یکی از مزایا و ویژگی های دستگاه های اندرویدی است که برای پیدا کردن و استفاده از اطلاعات و سریع بودن در دست یافتن به اطلاعات بسیار مفید هستند اما همین ویجت ها قدرت زیادی از باتری را تلف می کنند و سرعت گوشی را پایین می آورند. پاک کردن ویجت ها خصوصا ویجت های  فیس بوک به شما کمک می کند تا باتری گوشی عمر بیشتری داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های اندروید استفاده از تصاویر پس زمینه  زنده و متحرک است. این پس زمینه ها نیز سرعت دستگاه شما را کاهش می دهد. برای حذف کردن و یا  عوض کردن آن می توانید با لمس طولانی روی صفحه اصلی و یا در قسمت تنظیمات در  قسمت صفحه نمایش و سپس انتخاب گزینه Wallpaper آن را عوض کنید.

4.  افزایش سرعت  انیمیشن ها

یک تنظیمات مخفی در اندروید وجود دارد که هرگز شناخته نشده و بسیاری از کاربران گوشی های نوکیا از آن خبر ندارند. به تنظیمات بروید و  قسمت developer options را باز کنید. سپس گزینه ی window animation scale را انتخاب کنید و سپس تیک گزینه ی  X 0.5  را فعال کنید. این تنظیمات سرعت انیمیشن ها را افزایش می دهد (منظور از انیمیشن ها اجزای متحرک تصویر است).

در صورت وجود هر گونه مشکل می توانید ویدیو زیر را تماشا کنید:

5. برنامه های به روز شده را دریافت کنید

شرکت ها و برنامه سازان از زمانی که برنامه ای برای اندروید تولید می کنند، به مرور نسخه های تکمیل شده و به روز شده ای را ارائه می دهند. این موضوع بسیار مهم است که شما از آخرین نسخه های به روز شده برنامه ها استفاده کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه سیستم عامل روی گوشی شما نصب شده باشد که برای این کار، باید به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت درباره گوشی، آپدیت سیستم را بزنید.

آیا شما روش های دیگری را برای افزایش سرعت گوشی های نوکیا می شناسید؟ آن را با ما به اشتراک بگزارید.

دیدگاه ها
دیدگاه جدید بنویسید
برای نوشتن دیدگاه جدید باید ابتدا وارد سایت شوید
دیدگاه شما با موفقیت منتشر شد :)
شما باید یک متن بنویسید!
شما از سایت خارج شده اید، لطفا مجددا وارد شوید